2024. május 8. - Mihály

HospInvest-ügy

Az egri "kórházvédők" szerint kizárt, hogy október 1-jéig engedélyt kapjon az egri kórház működtetésére a HospInvest - ezt az intézményben működő érdekképviseletek ügyvédje jelentette ki hétfőn Egerben.
2008. szeptember 22. hétfő 17:33 - Hírextra
Pajtók Gábor, Nagy Kálmán KDNP-s országgyűlési képviselő felhatalmazása alapján sajtótájékoztatón beszélt minderről, miután a civilben orvos honatya áttekintette az engedélyeztetési eljárás dokumentációját és úgy vélekedett, hogy a HospInvest nem tudja biztosítani a kórház működtetéséhez szükséges feltételeket.

Kollányi Gábor, a HospInvest elnöke viszont az MTI-hez eljuttatott közleményében úgy nyilatkozott, hogy a cég a tervezett időpontban, vagyis október 1-jén átveszi a kórházat, ugyanis rendelkezik az engedély megszerzéséhez szükséges valamennyi személyi szakmai és tárgyi feltétellel.
Pajtók Gábor szerint az eljárási rend miatt is kizárt, hogy már október 1-jén átvegye a kórházat a társaság. Ugyanis az engedély kiadására jogosult népegészségügyi szolgálat szeptember 17-én újabb hiánypótlásra szólította fel a HospInvestet.

Ennek alapján leghamarabb október közepén születhet meg a döntés - tette hozzá az ügyvéd.
Amennyiben a hevesi megyegyűlés vezetése a keddi egyeztetésen nem tesz ígéretet a vagyonkezelési szerződés felbontására, úgy kitűzik az egész intézményre kiterjedő és határozatlan idejű sztrájk kezdetének időpontját - ezt már Hegyaljai Judit, az Egészségügyi és Szociális Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének (EDDSZ) helyi vezetője közölte sajtótájékoztatón.
Szerinte a minimális szolgáltatásról történő megegyezést követően pénteken kezdődhet a munkabeszüntetés.

Azt is közölte, hogy ez idáig 14 egészségügyi intézmény fejezte ki szolidalítását az egri kórházvédőkkel.Pócs Alfréd, a bizottság tagja, a Medicaritas szakszervezet intézményi vezetője azt állította, hogy a HospInvest cégcsoport nemhogy a pályázatban vállalt fejlesztésekhez szükséges forrással nem rendelkezik, hanem 6,7 milliárd forintos adóssága van.

Ebben a helyzetben Eger városára kellene bízni a megyei kórház üzemeltetését, mert önkormányzatként csupán 5 százaléknyi önrész vállalása mellett végre tudná hajtani a szükséges fejlesztéseket - mondta a "kórházvédő".

Ugyanakkor Kollányi Gábor közleményében arra emlékeztetett, hogy jelenleg az egri kórház több osztálya, október végén lejáró és megújíthatatlan működési engedéllyel rendelkezik.
Vagyis amennyiben a HospInvest nem venné át a kórház üzemeltetését, akkor ezek az osztályok megszűnnének - szögezte le.

A szocialista vezetésű megyei önkormányzat március 25-én hagyta jóvá azt a szerződést, amelynek alapján a következő 20 évben a HospInvest Zrt. működtetheti a Markhot Ferenc Kórházat. A vagyonkezelésre kiírt tenderen a HospInvest mellett a Debreceni Egyetem is pályázott, illetve ajánlatot nyújtott be az egri önkormányzat.

A Fidesz mindvégig azzal vádolta a megye szocialista vezetését, hogy a HospInvestre szabták a pályázatot. Civil szervezetek és a kórházi érdekképviseletek is több alkalommal tiltakoztak a funkcionális privatizáció ellen.

A HospInvest Zrt. augusztus közepén adta be a működési engedély iránti kérelmét a népegészségügyi szolgálathoz, ám a hatóság hiánypótlást rendelt el. Ebben a helyzetben a cég arra kérte a Heves megyei önkormányzatot, hogy 60 nappal hosszabbítsa meg az intézmény átvételére kapott, szeptember 1-jén lejáró határidőt, a testület pedig eleget tett a kérésnek.
Időközben a Heves Megyei Bíróság jogerősen hatályon kívül helyezte a megyei önkormányzat azon határozatát, amely a HospInvest Zrt.-t nyilvánította az egri kórház vagyonkezelésére kiírt pályázat győztesévé.

Az ítélet indoklása szerint a HospInvest pályázati dokumentációjához csatolt banki igazolás nem felelt meg a pályázati kiírásban foglaltaknak. Vagyis abból egyértelműen nem megállapítható, hogy a cég számláján 2005. január 1-jétől, vagyis a kiírásban megjelölt időponttól nem volt sorban állás.

Az MTI által korábban megkérdezett jogászok tájékoztatása szerint az ítélet nem érinti közvetlenül a megye és a cég között létrejött kontraktust, annak felbontása polgári peres úton kezdeményezhető.
Ugyanakkor a szerződés felbontását a szerződő felek, vagy olyan fél kezdeményezheti, akit közvetlenül hátrányosan érintett az utóbb jogellenesnek ítélt önkormányzati döntés, például a tenderen vesztes pályázó.
Forrás: MTI
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Legfrissebb hírek
Legolvasottabb hírek
Legfrissebb írásaink
Legolvasottabb írásaink
Szavazás Belföld témában
Ön megbuktatná a Fidesz-kormányt?
Igen
Nem
ÁLLÍTSA BE A DÁTUMOT ÉS MEGTUDJA MI TÖRTÉNT AZNAP A VILÁGBAN
A HírExtra különleges időgépével nem csupán egyetlen hírre, de az adott nap teljes híranyagára rátalálhat, az oldal fennállása óta.
Dátum: - - Idő: -
FOTÓTÁR
Felkapcsolták a margitszigeti futókör LED-világítását