Ismét csökkent a magyar kkv szektor hangulatáról és gazdasági várakozásairól képet adó K&H kkv bizalmi index értéke a 2025. második negyedéves kutatási adatok alapján.
Egy ingatlan eladásának egyik legnagyobb kihívása a megfelelő ár meghatározása. Nagy Csaba, a Balla Ingatlan szakértője elmagyarázza, miért fontos az ingatlanszakértői tapasztalat az optimális árazáshoz, és hogyan kerülhetők el a ...
Sokan tapasztalták már, hogy a hitelkérelem elbírálásának ideje nagyban befolyásolja pénzügyi terveik megvalósításának ütemét. De vajon mi határozza meg, hogy ez az időszak milyen hosszú? A hitelbírálati idő az az intervallum, amely alatt ...
2025-ben egyre több magyar kis- és középvállalkozás tulajdonosa néz szembe egy fontos kérdéssel: „Most kellene eladnom a cégemet?” A válasz nem egyszerű, de a tendencia világos: a generációváltás, a nemzetközi piaci nehézségei és a piacok konszolidációja miatt jogosan merülhet fel a kérdés, hogy biztos most van-e a megfelelő időzítése a cégeladásnak?
A legtöbb gyártóüzem ma már modern gépekkel és digitális rendszerekkel próbálja fokozni a hatékonyságot, mégis van egy visszatérő, alulértékelt tényező, amely jelentős veszteségeket okoz. A gyártási folyamat egyik kritikus pontja nem a legdrágább berendezésekhez, hanem a legalapvetőbb munkaeszközökhöz, például a szerelőasztalokhoz kötődik.
A digitalizáció nem öncél – a legjobb cégek már nemcsak a belső hatékonyságot keresik, hanem azt is, hogyan tudják gyorsabbá, gördülékenyebbé, kényelmesebbé tenni az ügyintézést az ügyfeleik számára. Az elektronikus aláírás ebben kulcsszerepet játszik. Ha egy vállalat elektronikus aláírási rendszert használ, az ügyfeleknek elég néhány kattintás, és a dokumentum hitelesen, jogilag érvényesen aláírt formában visszakerül a céghez.
Alig több, mint egy hét van hátra az adóbevallás leadásának határidejéig 2025-ben. Erre az egészségpénztári és nyugdíjpénztári tagoknak érdemes külön figyelniük, hiszen akár több tízezer forint adóvisszatérítéstől eshetnek el, ha nem nyilatkoznak.
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) súlyos szabálytalanságokat tárt fel egy hajmáskéri élelmiszer-előállító üzemben: a szakemberek 3,4 tonna jogsértő, részben nem nyomon követhető, részben lejárt fogyaszthatósági idejű tételt vontak ki a forgalomból.
Nem csökkent a lakosság hiteléhsége: személyi kölcsönből még soha nem fogyott annyi, mint márciusban, a lakáshitelek volumene a három évvel ezelőtti rekord felé közelít, mellette pedig pörög a fiatalokat célzó munkáshitel is, az első negyedévben csaknem 60 milliárd forintra kötöttek szerződést - írja a Bank360 a Magyar Nemzeti Bank által közzétett hitelstatisztika alapján.
Az ázsiós tőkeemelés – amelyet gyakran „equity crowdfunding” néven is emlegetnek – egy viszonylag új, de világszerte egyre nagyobb teret nyerő tőkebevonási módszer. Ez a finanszírozási forma lehetőséget biztosít gazdasági társaságok számára arra, hogy a klasszikus banki hitelezéstől vagy kockázatitőke-befektetőktől függetlenül, szélesebb körű befektetői bázistól szerezzenek tőkét.
Míg tavaly még jelentősebb alkukra is volt lehetőségük a vevőknek a túlárazott ingatlanoknál, idén a piac sokat változott: a keresett lakások gyakran már irányáron kelnek el, sőt olykor a felfelé tartó licit is megjelent.
Napjainkban az erős márkaidentitás egyszerűen elengedhetetlen ahhoz, hogy kitűnjünk a versenytársak közül. Ma már minden lehetőséget meg kell ragadni ahhoz, hogy megkülönböztessük magunkat és felhívjuk a figyelmet a vállalkozásunkra, a termékeinkre vagy a szolgáltatásainkra. Még a cégtábla is kiváló eszköz lehet erre.
Újabb szarvasmarhatelepen igazolták a ragadós száj- és körömfájás vírusát, a létesítményt zár alá vették, kezdődik a felszámolás - jelentette be a közösségi oldalán az agrárminiszter.
Egy ország fejlettségének egyik legfontosabb befolyásoló tényezője a munkaerő termelékenysége. Ebből a megközelítésből korábbi elemzésünkben már körbe jártuk a feldolgozóipart, most az építőipart mutatjuk be. Az építőipar az EU-ban a GDP termelésének 5%-át teszi ki, míg a V4-es országok és Románia esetén 5% és 7,7% között ingadozik, hazánkban 6% volt 2023-ban.
A modern magyar mezőgazdaság a legnehezebb öt évén van túl, az ágazatot egyszerre sújtják különféle problémák, amelyek közül a klímaváltozás hatása messze a legsúlyosabb.