2024. május 25. - Orbán

Buta Fidesz, bátor MSZP?

Gyurcsány Ferenc szerint a Fidesz butít, míg a szocialisták bátorítanak. A miniszterelnök a Népszabadság szombati számának adott interjújában azt mondta, hogy az MSZP-nek két irányban kell egyszerre kompromisszumot teremtenie:
2009. február 28. szombat 08:30 - HírExtra
A kormányfő a 2010-es országgyűlési választások eredményét latolgatva úgy fogalmazott: a Fideszt a választók nagyjából 30 százaléka támogatja, változás abban van, hogy az MSZP, az MDF és az SZDSZ által képviselt progresszív demokratikus politika követői elbizonytalanodtak. De az idő nekünk dolgozik, én ebben megingathatatlan hiszek - szögezte le.

A miniszterelnök úgy fogalmazott: lehet, hogy a Fidesz azt hiszi, meg lehet nyerni a választásokat program nélkül, és majd utána jön a feketeleves, de ő a helyükben nem inna előre a medve bőrére.

"A politikai küzdelem most elsősorban arról szól, hogy az aktív többség felismeri-e, hogy az országnak mély változásokra van szüksége. A Fidesz butít, mi bátorítunk. Egy év múlva eldől, hogy ki volt a sikeresebb" - vélekedett.

Gyurcsány Ferenc hangsúlyozta: a programadás mellett az is a dolguk, hogy leleplezzék azt a politikai szélhámosságot, amit a Fidesz művel: a választók tudatos megtévesztését. "Rezet árulnak, aranyáron. A rendszerváltozás óta eltelt időszak legveszélyesebb politikai szélhámosa Orbán Viktor, mert valóságos, reális alternatívának mutatja be a semmit" - fogalmazott.

Arra a kérdésre, hogy a válság következménye-e, ami ma a cigánysággal történik, azt válaszolta: az egyik gyökere bizonyosan köthető a válsághoz. A másik gyökere tudatos politikai-társadalmi destabilizációból származik. Ez utóbbi a Fidesz lelkén szárad - közölte.

Az emberek 2006 óta folyamatosan azt hallják, hogy "hazafias cselekedet rombolni az utcákat, a normákat be nem tartani, az indulatot utcára vinni, kordont bontani, ledönteni a jog tekintélyét, kikiáltani hazafiaknak a középületek gyújtogatóit, a Jobbik megalakulását szívderítő, lelkesítő eseménynek tekinteni, Árpád-sávos zászlóval menetelni". Ennek következményei ma már beláthatatlanok, és mindezt a Fidesz hozta az országra, ez a Fidesz történelmi bűne - jelentette ki az interjúban a szocialista pártelnök.

Ugyanakkor - tette hozzá - kétségtelen, hogy amikor az alsó-középosztály az egzisztenciájában és biztonságában fenyegetve érzi magát, e térségben hagyományosan elindul egyfajta bűnbakképzés, amely mögött szociális előítélet áll, amelynek tárgya mindig a legelesettebb, a legszegényebb ember, köztük pedig nagyon sok a cigány ember, család. Hangsúlyozta: megrázó, mennyire erőteljes ma az előítéletesség.

"Nem az a különbség a pártok tagságában, hogy hány előítéletes ember van, hanem az, hogy a párt vezetése rájátszik és kiszolgálja-e ezt, vagy sem. Nem az a különbség a Fidesz és az MSZP között, hogy nincsenek mindkét pártban olyan emberek, akik szerint van cigánybűnözés. A különbség az, hogy a párt vezetése magáévá teszi-e ezt a gondolatot vagy sem, s arról elmélkedik-e, hogy nincs cigánybűnözés, de a cigány bűnözők száma növekszik, amint azt Orbán Viktor tette, vagy ezt a kérdésfelvetést felháborítónak tartja, mint mi. Hogy a küzdelmünk néha a saját pártunkban is ugyanolyan szélmalomharc, mint az ország egészében? Hát persze" - mondta a kormányfő.

Gyurcsány Ferenc álláspontja szerint a világgazdasági válság utáni átalakulás mélysége nagyjából hasonló lesz a rendszerváltozáséhoz. "Ez egy csendes, társadalmi-gazdaságpolitikai forradalom. Most minden változik: erősebb és hatékonyabb állam, szabályozottabb és ellenőrzöttebb piacok, egyéni mellett erős kollektív jogvédelem kerül előtérbe. A liberális forgatókönyvet kommunális alternatíva váltja fel. Ez a szociáldemokrata, a konzervatív és a liberális hagyományok új ötvözete lesz, meghatározó baloldali karakterrel" - összegezte.

A miniszterelnök nem tartja kizártnak, hogy kompromisszumot találjanak a munkavállalókkal, akik bizonyos kedvezményeket meg szeretnének őrizni.
Arra a kérdésre, el tud-e képzelni olyan helyzetet, hogy lemondjon, azt válaszolta: neki az az egy dolga van most, hogy határozott kézzel kivezesse az országot a válságból, még elfogadható szociális áron. Minden más másodlagossá vált - közölte.

Gyurcsány Ferenc úgy fogalmazott: neki addig szabad és lehet kormányoznia, amíg kormány programjának a végrehajtására reális lehetőség van, de szerinte ennek meglesz a többsége. "Számomra az lenne a kihívás, ha a Fidesz nálam erősebb, bátrabb programot képviselne. Akkor kellene megfontolnom, akár a lemondást is. De nincs programjuk. Azt a hazugságot próbálják eladni, hogy lehet úgy változtatni az ország helyzetén, hogy nem csinálunk semmit. A két kisebbik ellenzéki párt nehéz helyzetben van, mert a saját politikájához, mentalitásához most lényegesen közelebb áll a kormánypárt, mint a Fidesz" - tette hozzá a kormányfő.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
A hozzászóláshoz be kell jelentkeznie »
Hozzászólás:

PAPO
2009. február 28. 17:24
hát csak ennyitÚjsághír 1989 február 4.-k hetében!..."Az illetékes elvtársak szétszórták az állam vagyonát és összekoldulták a fél világot. Mivel most fizetni kellene, tudtunkra adták,hogy nincs miből. Minket biztatnak a nadrágszíjhúzásra,holott ezt nekik kellett volna megtenni. Kevesebb dáridót tartani,mellőzni a sok csalást,sikkasztást,ajándékozást. Ezért félnek a többpártrendszertől,mert a végén még valakinek felelnie kell"….Ma 2009 február 4.-k hete van. Lehet hogy megállt az idő? Istenem,újra negyven éves lettem? Köszönöm nektek "derék" országirányítók!!!!
Válasz küldése :
Legfrissebb hírek
Legolvasottabb hírek
Legfrissebb írásaink
Legolvasottabb írásaink
Szavazás Belföld témában
Ön megbuktatná a Fidesz-kormányt?
Igen
Nem
ÁLLÍTSA BE A DÁTUMOT ÉS MEGTUDJA MI TÖRTÉNT AZNAP A VILÁGBAN
A HírExtra különleges időgépével nem csupán egyetlen hírre, de az adott nap teljes híranyagára rátalálhat, az oldal fennállása óta.
Dátum: - - Idő: -
FOTÓTÁR
Felkapcsolták a margitszigeti futókör LED-világítását