Veres Gábor és Veres Tamás - a pénzügyi tárca vezetőjének gyermekei - azért indítottak sajtó-helyreigazítási pert a Magyar Nemzet és internetes szerkesztősége, valamint a Hír TV ellen, mert valótlanságot állítottak, illetve hamis színben tüntették fel a valóságot egy nyírbátori büféssel kialakult vitájukban - áll Győrfi Attila írásos közleményében.
A tájékoztatás szerint a bíróság első fokú, nem jogerős ítéletében csütörtökön megállapította a jogsértéseket, és helyreigazításra kötelezte a sajtóorgánumokat, meghatározva annak pontos szövegét is.
A Fővárosi Bíróság végzése szerint a Magyar Nemzet valótlanul állította, hogy a pénzügyminiszter fiai a nyírbátori Azfeszt fesztivál szervezése során zsarolást követtek volna el, s hogy egyikük 2006-ban egyetértőleg végignézte volna egy helyi büfés bántalmazását.
Hamis látszatot keltett a lap azzal az állításával, hogy a szervezők által a büféstől a folyamatos nyitva tartásért kért 300 ezer forint mintegy védelmi pénzt jelentett volna. Az első fokú ítélet alapján a szervezők álláspontja - mely szerint a rendezvény ideje alatti folyamatos nyitva tartás csak külön díj fizetése mellett lett volna lehetséges - nem volt jogszerűtlen.
A Magyar Nemzet online szerkesztősége - áll az ügyvéd ítéletismertető dokumentumában - ugyancsak valótlanul állította, hogy a Veres fiúk "maffiózóként" megfenyegették volna a büfést, és erőszak alkalmazását helyezték volna kilátásba. Az internetes sajtóorgánum azt a hamis látszatot keltette, hogy a kialakult üzleti vita jogilag önbíráskodásnak vagy zsarolásnak minősülne, illetve hogy Veres Tamás jelenlétében fojtogatás történt volna.
A bíróság a Hír TV-t kötelező helyreigazításában megállapította - írta az ügyvéd -, hogy a televízió augusztus 17-ei adásában hamis színben tüntette fel a valóságot azzal az állítással, mely szerint Veres Gábor a fesztivál szervezése során úgynevezett védelmi pénzt kért volna egy vállalkozótól.
A Veres fiúk, a nyírbátori Azfeszt fesztivál szervezői és a büfés között az idén júniusban robbant ki az üzleti vita, ugyanis - hasonlóan a többi nyírbátori kulturális rendezvény szervezőihez - pénzt kértek az árusítási lehetőségért a fesztivál idejére. A büfés nem akart fizetni, nyitvatartási szerződésére hivatkozott, amelyről később megállapították a hatóságok, hogy az érvénytelen volt.
A pénzkérésről rejtett kamerás felvétel készült, amelyet a Hír TV-ben bemutattak, s az ügyről többször írtak az országos napilapok.