2024. április 30. - Katalin, Kitti

Magyarország nem lobbizik

Magyarország nem lobbizik a Mol OMV által tervezett felvásárlása ügyében az Európai Bizottság által kezdeményezett versenyjogi vizsgálatával kapcsolatban - mondta Göncz Kinga Budapesten az MTI-nek. A Molnak az az álláspontja, hogy ez a fajta felvásárlási
2008. március 11. kedd 15:59 - Hírextra
Ha jól értjük az Európai Bizottság üzenetét, akkor a testület többé-kevésbé ebbe az irányba kezdett el gondolkodni: ez versenyjogi szempontból nem biztos, hogy nem kifogásolható. Magyarország nem lobbizik a kérdésben, ez a bizottság kompetenciája - mondta Göncz Kinga.

Az Európai Bizottság március 6-án jelentette be, hogy az EU részletes vizsgálatot indított az OMV Mol-felvásárlási terveivel kapcsolatban az összefonódás-ellenőrzési rendelet értelmében. A bizottság az első piaci vizsgálatot követően megállapította, hogy a tervezett ügylet számos piacon versenyjogi aggályokat kelthet.

A brüsszeli testületnél már az eljárás elején jelezték, hogy nincs összefüggés a Mol-OMV összefonódás vizsgálata és a stratégiai fontosságú cégek védelmével kapcsolatos, lex Mol néven ismert magyar szabályozásról folyó uniós vizsgálódás között.

Göncz Kinga a lex Mollal kapcsolatos MTI-kérdésre kedden elmondta: az Európai Bizottság még nem utalta az Európai Bíróság elé az ügyet, és Magyarország reméli, hogy ez nem is történik meg.
Február közepén a brüsszeli testület több illetékese is úgy nyilatkozott: a bizottságon döntés született arról, hogy a lex Mol dossziét az Európai Bíróság elé utalják.

Az EU legfőbb végrehajtó testülete, a Bizottság november 13-án intézett figyelmeztetést Magyarországhoz a lex Mol néven emlegetett jogszabály miatt, amely védeni hivatott az ellenséges felvásárlástól a stratégiai fontosságú vállalatokat.

A bizottság azért vizsgálódik, mert aggódik, hogy a magyar szabályozás esetleg méltánytalan korlátozásokat tartalmaz a tőke szabad mozgásával kapcsolatban. A magyar kormány szerint a törvény megfelel az uniós előírásoknak.

A törvényt azért emlegetik lex Mol-ként, mert azt követően hozták meg a jogszabályt, hogy az osztrák olajcég, az OMV bejelentette, hogy megvenné magyar versenytársát, a Mol-t, amelyben 20 százalék körüli részesedéssel rendelkezik. Ez ellen a Mol menedzsmentje saját részvényeinek felvásárlásával védekezett.
Forrás: MTI
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Legfrissebb hírek
Legolvasottabb hírek
Legfrissebb írásaink
Legolvasottabb írásaink
Szavazás Gazdaság / HR témában
Ön miként vélekedik a magyar gazdaságról?
A gazdaságunk szárnyal, határ a csillagos ég!
A gazdaságunk bár a levegőben van, magassága legfeljebb másfél méter, sebessége egy csigával azonos.
A gazdaságunk valaha szárnyalt, jelenleg a sütőben sül, zöldségkörettel.
A reformok működnek
ÁLLÍTSA BE A DÁTUMOT ÉS MEGTUDJA MI TÖRTÉNT AZNAP A VILÁGBAN
A HírExtra különleges időgépével nem csupán egyetlen hírre, de az adott nap teljes híranyagára rátalálhat, az oldal fennállása óta.
Dátum: - - Idő: -
FOTÓTÁR
Felkapcsolták a margitszigeti futókör LED-világítását