2024. május 14. - Bonifác

Krokodillelet

Egy szárazföldi ragadozó hüllő Brazíliában megtalált kövülete lehet az ősi és a ma élő krokodilok közötti "hiányzó láncszem". A jó állapotban megmaradt fosszília egy 1,7 méter hosszú, húsevő hidegvérű maradványa, amely nagyjából 80 millió évvel ezelőtt, a
2008. február 1. péntek 10:00 - Hírextra
A maradványokra 2004-ben talált a Sao Paulo államban fekvő kisváros, Monte Alto közelében a Felipe Mesquita de Vasconcellos vezette kutatócsoport, amely a kövület vizsgálata után 2007 októberében a Zootaxa című folyóiratban számolt be munkájáról.

A Montealtosuchus arrudacamposi gyíkszerű, hosszúlábú, rendkívül fürge állat volt, amely száraz, forró éghajlatú vidéken élt. "A mai és a legősibb krokodilfélék külső jegyeit egyaránt magán viselte" - magyarázza Vasconcellos. Az állat morfológiailag már hasonlít a mai krokodilokhoz, viselkedése azonban valószínűleg különbözött.

A tudomány eddig még kevés kézzelfogható bizonyítékkal rendelkezett a krokodilfélék evolúciójának szakaszairól, ezért nagy jelentőséggel bír a mostani brazil lelet. Az utóbbi években a dél-amerikai országok - főként Argentína és Brazília - sok hasonló jelentőségű paleontológiai bizonyítékkal szolgáltak.
Forrás: MTI
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Legfrissebb hírek
Legolvasottabb hírek
Legfrissebb írásaink
Legolvasottabb írásaink
Szavazás Tudomány témában
Ön szerint mi okozta a koronavírust?
Egyszerű véletlen
Az állatok és emberek közt megnövekedett találkozásszám
Kína terjesztette gazdasági előnyökért
Trump áll mögötte
Nem tudom, de nem lehet véletlen
ÁLLÍTSA BE A DÁTUMOT ÉS MEGTUDJA MI TÖRTÉNT AZNAP A VILÁGBAN
A HírExtra különleges időgépével nem csupán egyetlen hírre, de az adott nap teljes híranyagára rátalálhat, az oldal fennállása óta.
Dátum: - - Idő: -
FOTÓTÁR
Felkapcsolták a margitszigeti futókör LED-világítását