A Fertő-Hanság Nemzeti Park Igazgatóság munkatársai egy vöröskányát és egy egerészölyvet találtak, amelyek a gyors beavatkozásnak köszönhetően valószínűleg túlélik a mérgezést és szabadon engedhetők. A Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság munkatársai két elpusztult rétisastetemet találtak. A madarak fészkében lelt tojásokból nem fog kikelni madár.
A Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság szakemberei szintén egy elpusztult rétisast, valamint három egerészölyvet találtak. A Felső-Tisza-vidéki Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség információja szerint két szabolcsi helyszínen 1-1 egerészölyv és egy barna rétihéja mérgezett teteme került elő - áll az egyesület közleményében.
A mérgezések okozta károk az elmúlt két évben váltak különösen kritikussá. Leginkább a fokozottan védett sasfajokat érintették az esetek, 2006 áprilisa óta 29 parlagi-, 26 réti- és egy szirtisas került kézre mérgezéses tünetekkel. A felderített mérgezéseket minden esetben bizonyítottan illegálisan használt növényvédő szerek okozták, amelyeket legtöbbször szándékosan raktak csaliként kihelyezett állattetemekbe a különböző szőrmés és tollas ragadozók irtására.
A korábbi ügyekhez hasonlóan az újabb esetekben is nyomozást indított a rendőrség, s ha bebizonyosodik a szándékos bűncselekmény ténye, akkor az elkövetők akár 5 évig terjedő börtönbüntetésre és több milliós pénzbírságra is számíthatnak.