Oszkó beismerte a kormány gyengeségét?
Szijjártó Péter szerint a pénzügyminiszter szerdán gyakorlatilag beismerte, hogy kormányuk gyenge, mert nem képes visszaszerezni az állami cégeknél kifizetett végkielégítéseket.
2009. augusztus 12. szerda 12:05 - HírExtra
A BKV-nál és állami vállalatoknál kifizetett végkielégítésekkel kapcsolatban Oszkó Péter pénzügyminiszter szerdán a Magyar Televízió Nap-kelte című műsorában hangsúlyozta, hogy a BKV a Fővárosi Önkormányzat tulajdona, arra a kormánynak semmiféle ráhatása nincs. "Ha az én területemen fordul elő ilyen, akkor én gyorsan járok el, és tűzzel-vassal irtom az ilyen eseteket" - mondta a tárcavezető.
"Ez nem több annál, mint egy mese és egy kormány bevallása arról, hogy gyenge; hiszen az nem igaz, hogy a kormány nem tud fellépni egy olyan cégnél kifizetett végkielégítések esetében, amely céget a központi költségvetés évi 40 milliárd forinttal támogat" - mondta ezzel összefüggésben Szijjártó Péter.
Véleménye szerint a gyenge kormány inkább megszorít, mint hogy küzdjön a végkielégítések visszaszerzéséért, egy erős kormány viszont mindent eszközt bevetne, hogy visszaszerezze az arcátlan módon, végkielégítésre kifizetett százmilliókat - mondta.
Szijjártó Péter szerint úgy tűnik, a kormány választott: a mostani ugyanis egy gyenge kormány, "amely ahelyett, hogy visszaszerezné a százmilliós végkielégítéseket, azokat tétlenül nézi, és inkább újabb megszorításokat határoz el a jövő esztendőre".
Mint fogalmazott, inkább az embereket életét keserítik meg, mint hogy visszaszerezzék az emberek pénzéből fenntartott cégeknél kifizetett százmilliós végkielégítéseket.
Arra, hogy mit tehetne a kormány az ügyben, a képviselő közölte: jogi, politikai és gazdasági eszközök - ezek mind-mind rendelkezésre állnak.
A jövő évi költségvetésről szóló egyeztetésekkel kapcsolatban ismét hangsúlyozta pártja korábban ismertetett álláspontját, mely szerint a nyilvánosságra került nyilatkozatok alapján azt lehet látni, hogy a 2010-es büdzsé alapvetően három dologról fog szólni: újabb megszorításokról, áremelésekről és növekvő munkanélküliségről. Ezek - mint megjegyezte - "homlokegyenest ellenkeznek" azzal, amit az európai kormányok tesznek, amelyek a gazdasági növekedést támogatják, a fogyasztást ösztönzik, munkahelyeket teremtenek.
A fideszes politikus szólt a közösségi közlekedéstől tervezett elvonásról is, és kifejtette: fele annyi vonat, fele annyi busz, fele annyi vasútvonal lesz. "Megint a vidéken élő emberek járnak rosszul" - vélekedett Szijjártó Péter. (Hónig Péter közlekedési miniszter a Nap-keltében szerdán azt mondta: a legnagyobb összeg - mintegy 35 milliárd forint - valószínűleg a tömegközlekedés teljesítési mennyiségének csökkentésével takarítható meg, további, nagyságrendileg 25 milliárd forint pedig a társaságok adminisztratív és működési költségeinek lefaragásával.)