Az énekesnő tavaly márciusban Imádság című dalával első lett az Eurosongon, s utána az Európai Bizottság - vagy művészi képességei elismeréseként, vagy az Európa pofozógyerekévé vált Szerbiának tett csekély gesztusként - sietve ki is nevezte az interkulturális párbeszéd nagykövetévé.
Marija azóta sem felejtett el énekelni, viszont beállt az államfői posztra pályázó, s szélsőséges nacionalistának elkönyvelt radikális pártvezér, Tomislav Nikolic kampánycsapatába. Annyira, hogy január 20-án este is együtt ünnepelték a szerbiai elnökválasztás első fordulójában elért győzelmet.
Ezt követően jelentette ki az EU kulturális biztosának szóvivője, hogy felülvizsgálják Serifovic megbízatását. Az énekesnő politikai hovatartozása és tevékenysége semmiképp sem tükrözi az EU-nak a szerbiai elnökválasztással kapcsolatos álláspontját - tette hozzá John McDonald, elfeledkezve arról, hogy Serifovic nem a politikai nézeteit feltérképező mélyinterjúk nyomán kapta Brüsszeltől a kitüntető címet.
Erre már a szerb hivatalos politikának is meg kellett szólalnia. Boris Tadic államfő - Tomislav Nikolic ellenfele a választás második fordulójában - erőteljesen a 24 éves énekesnő pártjára kelt, Szerbia ragyogó képviselőjének nevezte, s felkérte Vuk Jeremic külügyminisztert, hogy a legerőteljesebben járjon el Brüsszelben, tegyen meg mindent azért, hogy Marija Serifovicot ne fosszák meg kitüntető címétől.
Arról pedig, hogy Tomislav Nikolic - akinek a támogatása miatt az énekesnőt egyes brüsszeli hivatalnokok ki akarják átkozni - egy demokratikus működésűnek elismert ország demokratikusan megválasztott parlamentjében a legerősebb pártot vezeti, még nem is szólt senki. A radikálisok alelnöke már másodszor döntőse a szerbiai államfőválasztásnak, s Európában teljesen szalonképesnek számító kormányerők kokettálnak vele állandóan, nem zárva ki az együttműködés lehetőségét.