Az országot elhagyók átlagos életkora - mint a jelentésből kitűnt - 32 év volt, és körülbelül egyforma volt köztük a férfiak és a nők aránya.
A hivatal szóvivője nem közölte a hatóságok szerint aggasztónak tűnő elvándorlás okát. Szakértők azonban úgy látják, hogy a kivándorlás növekedése a nehezedő életkörülményekre vezethető vissza, beleértve a megélhetési költségek emelkedését, továbbá a munkanélküliség változatlanul magas arányát.
A hivatalos dokumentumból kitűnt, hogy a legtöbben Svájcot választották. A tavaly kivándoroltak 12 százaléka az alpesi országban igyekezett boldogulni, 9 százalékuk az Egyesült Államokban, 7 százalék pedig Ausztriában.
A kivándoroltak száma nem foglalja magában azokat a diákokat, akik egy vagy több évre külföldön folytatják egyetemi, illetve főiskolai tanulmányaikat.
A német média egyébként nagy figyelmet fordít a külföldre távozottak sorsának alakulására. A kereskedelmi televíziók rendszeresen beszámolnak arról, hogy egy-egy család hogyan igyekszik külföldön boldogulni, legyen szó akár a csalódásokról, akár a beteljesült várakozásokról. Ennek keretében a Vox televízió heti rendszerességgel mutatja be a kivándoroltak életét, gondosan ügyelve arra, hogy minden héten más befogadó ország szerepeljen a műsorban.
Németország lakossága 82,3 millió, s ebből több mint 7 millió a külföldi. Tavaly több mint 660 ezer külföldi kért letelepedési engedélyt az országban, többségük az Európai Unió tagállamaiból érkezett.