2024. március 19. - József, Bánk

Lemosta a Fradi a horvátokat

A címvédő FTC magabiztosan, 14-5-re legyőzte a vendég horvát Mladost Zagreb csapatát a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek hatodik fordulójában szerdán.
2019. december 5. csütörtök 08:08 - HírExtra

Eredmény, férfi Bajnokok Ligája, 6. forduló, B csoport:
FTC-Telekom Waterpolo - Mladost Zagreb (horvát) 14-5 (5-1, 2-3, 4-0, 3-1)

-------------------------------------------------------------------------
a magyar csapat gólszerzői: Vámos 3, Funtulisz, Jansik, Varga Dé., Younger 2-2, Mezei, Pohl, Sedlmayer 1-1
    korábban:

A-Híd OSC-Újbuda - Pro Recco (olasz) 10-14 (2-3, 3-3, 3-5, 2-3)
    A csoport állása: 1. Ferencváros 16 pont/6 mérkőzés, 2. Pro Recco 14/6, 3. OSC 12/6, 4. Mladost Zagreb 10/6, 5. CN Marseille (francia) 9/5, 6. CN Terrassa (spanyol) 3/5, 7. Waspo Hannover (német) 3/6, 8. Dinamo Tbiliszi (georgiai) 0/6

A mérkőzésen 1-1-es állást követően a házigazdák öt találata válasz nélkül maradt, így a második negyed elején a ferencvárosiak már biztos előnyben voltak. A nagyszünetre háromgólosra csökkentette hátrányát a Mladost, de a 7-4-ről induló harmadik negyedet 4-0-ra nyerte meg a vendéglátó, amely így nem hagyott nyitott kérdést a záró játékrészre.

Az FTC továbbra is veretlen a sorozatban, és öt győzelemmel, valamint egy döntetlennel áll a B csoport élén.

A BL-ben két nyolcas csoportban zajlanak a küzdelmek, az A csoportból négyen jutnak tovább - itt szerepel a Szolnok -, míg a B-ből a nyolcas döntőben házigazda Pro Recco melletti három legjobb.