Gyenesei próféciái
				Nem az önkormányzatok, hanem a hivatalok számát kellene csökkenteni - hangoztatta Gyenesei István csütörtökön Siófokon az E-Magyarország, e-kormányzat 2008 konferencián.
									
						
			2008. november 21. péntek 06:24 - Hírextra
			
			
			
			
			
			
		 
		
				Az önkormányzati miniszter szerint nem a demokrácián, hanem a bürokrácián kell takarékoskodni. Azzal nem sokat lehetne megspórolni, ha a kistelepüléseken megszüntetnék az önkormányzatokat, elveszne viszont a települések autonómiája, mint az önkormányzatiság legjelentősebb vívmánya - magyarázta.
    Amíg a jelenlegi rendszer még ha döcögősen is, de működik, addig a politika ennek fenntartásában érdekelt - mondta Gyenesei István, hozzátéve: fontos lenne elérni, hogy az önkormányzati reform ne csak szakmai kérdés legyen, de - és ebben segíthet a jelenlegi krízishelyzet - a politika is rákényszerüljön a változtatásra.     
    A tárca vezetője kitért arra is, hogy ma az önkormányzatokat  egyszerre jellemzi "fejlesztési bumm és működési kopp". Azok a települések, amelyek rendelkeznek a beruházáshoz szükséges önerővel, azok fejlesztenek, ám ugyanezek az önkormányzatok működési gondokkal is küzdenek.
    Ez utóbbiról szólva Gyenesei István közölte: az idén a tervezett 1,4 milliárd forint helyett eddig már 6,5 milliárd forintot költöttek működésképtelen önkormányzatok támogatására. Az év végéig még további kétmilliárd forintot fordítanak erre a célra - tette hozzá.
							
Forrás: MTI