2025. május 23. - Dezső

Óriási a tiltakozás a sajtót megbélyegző törvény ellen

Több mint 30 ezren tiltakoznak a független sajtót és a civil szervezeteket ellehetetlenítő jogszabálytervezet ellen az aHang oldalán. Hamarosan országszerte fognak akciókat és megmozdulásokat szervezni.
2025. május 23. péntek 11:10 - HírExtra

A civil szervezet azután indított tiltakozó petíciót, hogy a fideszes Halász János múlt héten benyújtotta a “közélet átláthatóságáról” szóló törvénytervezetet. Ezidáig 30 ezernél is több magánszemély írta alá a nyilatkozatot, amelyben kihangsúlyozzák, hogy a törvény az európai normákkal teljes mértékben szembemegy, az alapvető jogokat – mint a véleménynyilvánítás, a szabad tájékozódás, az egyesülés szabadsága, a civil kontroll és a hatalom átláthatóságának követelménye – tiporja sárba. 

Mint írják a petícióban, egy olyan országban, ahol a hatalom már a civileket, a sajtót, és az emberek szerveződéseit is fenyegeti és megfigyeli, ott nincs valódi demokrácia.

Az aHang is csatlakozott már korábban ahhoz a Civilizáció nyilatkozatához, amelyet mára már 300-nál is több civil szervezet, szerkesztőség és cég írt alá, a petíciójukkal azonban szerettek volna lehetőséget biztosítani minden olyan magánembernek, aki minimum ebben a formában szeretné kifejezni a tiltakozását.

“Most, amikor a hatalom újra támad, világosan kijelentjük: nem fogunk feltett kézzel levonulni a pályáról. A mi a munkánk nem felforgatás, hanem építés. Nem támadás, hanem védelem. Nem árulás, hanem szolgálat – a közösségek szolgálata, a jövőbe vetett hit szolgálata. Aki ezt veszélynek látja, az nem az országot, hanem saját hatalmi érdekeit félti.” - olvasható az aHang közleményében.

Szalóki Viktor, az aHang politikai igazgatója kiemeli, a kormánypártok érzik a vesztüket, a változás szelét, és most minden eszközzel próbálják bebetonozni a saját hatalmukat. Az aHang a következő időszakban, a törvényről való szavazásig az ország számos pontján szervez megmozdulásokat, hogy minél több ember figyelmét felhívják a veszélyre, vagyis a független sajtó és a civil társadalom elnémítására.

A petíció itt érhető el: https://szabad.ahang.hu/petitions/tiltakozunk-a-civil-tarsadalom-es-fuggetlen-sajto-felszamolasa-ellen 

Forrás: aHang
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Legfrissebb hírek
Legolvasottabb hírek
Legfrissebb írásaink
Legolvasottabb írásaink
Szavazás Belföld témában
Ön megbuktatná a Fidesz-kormányt?
Igen
Nem
ÁLLÍTSA BE A DÁTUMOT ÉS MEGTUDJA MI TÖRTÉNT AZNAP A VILÁGBAN
A HírExtra különleges időgépével nem csupán egyetlen hírre, de az adott nap teljes híranyagára rátalálhat, az oldal fennállása óta.
Dátum: - - Idő: -
FOTÓTÁR
Felkapcsolták a margitszigeti futókör LED-világítását