2024. május 29. - Magdolna

Vereség büntetőkkel

A negyedik helyen végzett a magyar jégkorong-válogatott a rigai olimpiai selejtezőn, miután vasárnap büntetőkkel 4-3-ra kikapott az ukrán csapattól.
2009. február 8. vasárnap 15:45 - Hírextra
3. forduló:
Ukrajna-Magyarország 4-3 (0-0, 0-2, 3-1, 0-0, 1-0), büntetőkkel
----------------------------------------
gól: Timcsenko (52.), Materuhin (55.), Sahrajcsuk (59.-emberelőny), illetve Vas J. (22.), Ocskay (32.-ee.), Palkovics (58.-ee.)

Álmosan kezdett mindkét csapat, a tavaly áprilisi, szapporói kudarc után visszavágásban reménykedő ukránok nem estek neki a magyaroknak. Igazából nagy helyzet nélkül zárult az első harmad.

Nem úgy a folytatás! A 22. percben a támadó zónában elhozott buli után Ladányi passzolt Vas János elé, aki fonákkal, kapásból emelt a hálóba. Miután sikerült kivédekezni Horváth kiállítását, a magyarok is létszámfölénybe kerültek, és a Palkovics-Ocskay kettős parádés összjátéka végén utóbbi pazar gólt lőtt.

Felpörögtek az ukránok, de közben fegyelmezetlenek is voltak, így esélyük sem volt a szépítésre.
A záró harmadban keményen támadott a rivális, és végül az 52. percben tört meg a jég: Timcsenko közelről talált be, Szupernek esélye sem volt a hárításra. Három perccel később Materuhin lőtt kapásból nagy gólt.

Nem tört meg a magyar válogatott, hanem emberelőnyben Palkovics kilőtte a bal felső sarkot. Vas János egy rossz mozdulattal a nézőtérre emelte a korongot, és emiatt őt is kiállították. A fórból végül 1:16 perccel a vége előtt egyenlített az ukrán gárda.

Jött a hirtelen halál, amiben nem esett gól, a büntetőpárbajt pedig az ukránok nyerték.