2024. április 29. - Péter

Drámai győzelem

Az első helyen kiemelt Szávay Ágnes négy mérkőzéslabdát hárítva 3 óra 7 perc alatt nyert az osztrák Melanie Klaffner ellen a 175 ezer dollár összdíjazású Bad Gastein-i női tenisztorna nyolcaddöntőjében.
2008. július 18. péntek 18:37 - Hírextra
A viadal honlapja szerint a világranglista 14. helyén álló magyar játékos az első szettben sokat hibázott, többször elveszítette saját adogatását, és 36 perc alatt a hazai közönség előtt szereplő riválisa játszmaelőnyhöz jutott.

Klaffner lendületben maradt 3:0 és 5:2 után azonban Szávay váratlanul feltámadt, és fordított, azonban megint elveszítette saját szervajátékát. Következett a rövidítés, amelyben a magyar 10-8-ra bizonyult jobbnak, és - négy meccslabdát hárítva - egyenlített.

A döntő szett elején Klaffner megint ellépett, elhúzott ismét 5:2-re, de riválisa nagy nehezen egyenlített. Jött a rövidítés, Szávay 4-0-ra elhúzott, és ezt a különbséget megtartva 3 óra 7 perc alatt diadalmaskodott, így a negyeddöntőben ő játszhat a hetedikként rangsorolt cseh Iveta Benesovával.