2024. április 19. - Emma

Értékes döntetlen Debrecennek

A Debrecen 1-1-es döntetlent ért el a kazah Sahtar Karaganda otthonában a labdarúgó UEFA Kupa-selejtező 1. fordulójának első mérkőzésén.
2008. július 17. csütörtök 18:04 - Hírextra
UEFA Kupa-selejtező, 1. forduló, első mérkőzés:
Sahtar Karaganda (kazah)-DVSC-TEVA 1-1 (0-0)
--------------------------------------------
Karagandi, 5000 néző, v.: Hüseyin Göcek (török)
gól: Peric (62.), illetve Rudolf (61.)
sárga lap: Dombi (10.), Szűcs (54.), Rudolf (64.)

Karaganda:
----------
Lorija - Djordjevic, Kornyijenko, Kiszlicin, Rusznak - Szamcsenko (Szujumagambetov, 50.), Nozadze (Glusko, 70.), Lovcsev, Asirbekov (Kenecajev, 84.) - Pacanda, Peric

DVSC-TEVA:
----------
Csernyánszki - Bernáth, Komlósi, Szűcs I., Takács Z. - Dombi (Huszák, a szünetben), Kiss Z., Leandro, Czvitkovics - Varga Z. (Kerekes, 57.), Rudolf (Demjén, 84.)

II. félidő:
-----------
61. perc: Czvitkovics jobb oldali beadását követően a középen érkező Rudolf tíz méterről a kapu bal oldalába lőtt (0-1).
62. perc: Asirbekov adott be, Peric pedig hat méterről fejelt a magyar kapu jobb oldalába (1-1).

Az első félidőben nem jutottak el komolyabb helyzetig a felek, a folytatásban vezetést szerzett a Debrecen, de pillanatok múlva egyenlített a hazai csapat. A hajrában jóval aktívabb volt Herczeg András alakulata, azonban - főleg a kazah kapusnak köszönhetően - maradt a döntetlen.