2024. április 25. - Márk

Horvát siker a németek ellen

Horvátország 2-1-re nyert Németország ellen a labdarúgó Európa-bajnokság B csoportjának második fordulójában. Horvátország két forduló után százszázalékos teljesítménnyel, hat ponttal vezeti a csoportot és ha Lengyelország nem győzi le Ausztriát (20:45 ó)
2008. június 12. csütörtök 20:19 - Hírextra
B csoport, 2. forduló:
Horvátország-Németország 2-1 (1-0)
-----------------------------------
Klagenfurt, 30 ezer néző, v: Frank De Bleeckere (belga)
gól: Srna (23.), Olic (62.), illetve Podolski (79.)
kiállítva: Schweinsteiger (92.)
sárga lap: Srna (27.), Simunic (45+1.), Leko (92.), Modric (93.), illetve Ballack (75.), Lehmann (92.)

Horvátország:
-------------
Stipe Pletikosa - Vedran Corluka, Robert Kovac, Josip Simunic, Danijel Pranjic - Darijo Srna (Jerko Leko, 80.), Niko Kovac, Luka Modric, Niko Kranjcar (Dario Knezevic, 85.) - Ivan Rakitic, Ivica Olic (Mladen Petric, 72.)

Németország:
------------
Jens Lehmann - Philipp Lahm, Christoph Metzelder, Per Mertesacker, Marcell Jansen (David Odonkor, a szünetben) - Clemens Fritz (Kevin Kuranyi, 82.), Michael Ballack, Torsten Frings, Lukas Podolski - Mario Gomez (Bastian Schweinsteiger, 65.), Miroslav Klose

I. félidő:
----------
23. perc: Pranjic kapu elé csavart labdáját a becsúszó Srna 5 méterről a hálóba továbbította (1-0).

II. félidő:
-----------
62. perc: Rakitic beadásába Podolski beleért, róla a rövid sarok irányába tartott a labda, Lehmann visszavetődött, de a labda a kapufáról Olic elé pattant és a támadó két lépésről az üres kapuba helyezett (2-0).
79. perc: Lahm beadása után Ballack lefejelt labdája egy védőről Podolski elé pattant, aki kapásból, 11 méterről félmagasan a hálóba bombázott (2-1).
92. perc: Niko Kovac buktatta Schweinsteigert, a német középpályás felpattant a földről és ellökte riválisát, amiért a játékvezető kiállította.

Óvatosan kezdtek a csapatok, az idő múlásával azonban fokozatosan átvették az irányítást a horvátok és meg is szerezték a vezetést. A folytatásban is az ő akaratuk érvényesült, újabb helyzeteket dolgoztak ki, a németeknek egy veszélyes támadásuk volt 45 perc alatt.
A második játékrészben a horvátok elsősorban a védekezésre és az eredmény tartására törekedtek, különösen azt követően, hogy egy gyors ellentámadás végén kettőre növelték a különbséget. A németek 11 perccel a befejezés előtt bevették ugyan a horvátok kapuját, de egyenlíteni nem tudtak.