2024. április 29. - Péter

Kétgólos vereség Ukrajnában

A magyar futsal-válogatott 3-1-es vereséget szenvedett az ukránoktól a világbajnoki pótselejtező első mérkőzésén.
2008. április 2. szerda 07:53 - Hírextra
Futsal világbajnoki pótselejtező, 1. mérkőzés:
Ukrajna-Magyarország 3-1 (1-0)

magyar gólszerző: Gyurcsányi (22.)

Az MLSZ honlapjának beszámolója szerint az első játékrészben mindössze egy gól született, a 16. percben Rogacsev talált Tóth Gyula kapujába (1-0). A második félidőben gyorsan egyenlített a magyar csapat, a 22. percben Gyurcsányi Zsolt remek mozdulattal helyezett a kapuba (1-1). Az ukránok a 32. percben szereztek ismét előnyt: Zamjatin lövése után a labda megpattant Sivák Péteren és a hálóba vágódott (2-1). Ezután nagy rohamokba kezdett a vendéggárda, de a végeredményt egy gyors ellentámadás végén Makajev állította be (3-1).

A visszavágóra április 15-én kerül sor a gyöngyösi Városi Sportcsarnokban.

A párharc győztese indulhat a szeptember 30-án kezdődő brazíliai világbajnokságon.