2024. április 26. - Ervin

Magyar győzelem

A magyar női vízilabda-válogatott veretlenül, jobb gólkülönbségének köszönhetően végzett az élen a Vodafone Kupáért kiírt dunaújvárosi, ötcsapatos nemzetközi tornán, miután a zárónapon döntetlent játszott a spanyolokkal.
2008. február 10. vasárnap 15:32 - Hírextra

Eredmény:

Magyarország-Spanyolország 6-6 (2-1, 0-3, 3-0, 1-2)

a magyar góldobók: Pelle 2, Kisteleki D., Drávucz, Valkay Á., Primász

A vasárnapi összecsapásig egyformán százszázalékos két csapat csatája hektikus küzdelmet hozott, amelyben hol az egyik, hol a másik gárda vezetett, a győzelmet azonban se a hazai, se az ibériai gárda nem tudta kicsikarni.

A magyar csapat kezdett jobban, a 2-0-ból azonban 2-4 lett a félidőre. A harmadik negyedben megint Stieber Mercedesék brillíroztak, hogy a befejező nyolc percben újfent a spanyoloknál legyen az előny (5-6). A pontmentő gólt Pelle Anikó lőtte, s a 6-6 a magyaroknak kedvezett, akik így – jobb gólkülönbséggel - megnyerték a Vodafone Kupát.

Godova Gábor csapata annak tudatában utazhat a február 17. és 24. között esedékes, olaszországi olimpiai selejtezőre, hogy a hazai felkészülési tornán az Imperiában vele azonos csoportban szereplő riválisai közül a kanadai gárdát legyőzte, a spanyollal pedig "ikszelt".

A másik vasárnapi összecsapáson:

Kanada-Németország 11-4 (3-1, 3-1, 3-1, 2-1)

Magyarország-Németország 13-6

A Vodafone Kupa végeredménye (a LEN-nek, az európai szövetségnek a győzelmet három ponttal jutalmazó számítása szerint): 1. Magyarország 10 pont (42-27), 2. Spanyolország 10 (39-31), 3. Görögország 6, 4. Kanada 3, 5. Németország 0

A torna legjobbjának a Dunaújvárosban 350. válogatottságát ünneplő magyar csapatkapitányt, Stieber Mercedest választották meg.