2024. május 17. - Paszkál

16 között a Dunaújváros

A Franciaországban sikeres Honvédhoz hasonlóan a Dunaújváros női vízilabdacsapata is tökéletes mérleggel, csoportelsőként csatlakozott a BEK 16-os mezőnyéhez, miután a magyarországi selejtezőcsoport vasárnapi zárómérkőzésén nyert holland riválisával szemb
2007. december 2. vasárnap 16:54 - Hírextra
Eredmény, női Bajnokcsapatok Európa Kupája, selejtező, C csoport:
Dunaújvárosi Főiskola-ELCO – Leiden Oestgeest (holland) 8-7 (1-1, 3-2, 0-1, 4-3)
----------------------------------------------------------------------------
a magyar gólszerzők: Varga A. 3, Brávik F. 2, Benkő N., Szücs, Poszkoli 1-1

Izgalmas, végig nagyon szoros mérkőzést vívtak egymással a felek, az elején a hollandok, aztán rendre a hazaiak vezettek egy góllal. A harmadik negyedben, 4-3-as dunaújvárosi előnynél Varga Andrea büntetőt rontott, de aztán ő maga javított: háromszor is betalált a leideni alakulat hálójába. A vendégek azonban szívósan tapadtak a magyar együttesre, s a finisben 7-7-re álltak a csapatok, amikor – a legutolsó (!) másodpercben – Brávik Fruzsina megszerezte a győztes gólt. Így a DL-ELCO is a legjobb 16 között folytathatja a BEK-ben.