Gazdaság / HR

Másfelé kanyarodik az M6-os

Újabb nyomvonalterv készül a tervezett M6-os gyorsforgalmi út Bátaszék-Pécs közötti szakaszára. Véménd polgármestere, Váradi János arról tájékoztatott, hogy a november elsejéig elkészülő újabb terv szerint az út a korábbinál négyszáz méterrel keletebbre,

Magyarázata szerint a lépés hátterében anyagi okok állnak: az alagutak és völgyhidak túlságosan drágítanák a kivitelezést. A lap újságírója szerint az új terv számos kérdést felvet. Miért csak most gondoltak erre, veszélyben van-e a 2010-es átadási határidő, és mit tesz a pályázaton nyertes kivitelező, ha mégsem azt kell megépítenie, amire vállalkozott.

Kóka János gazdasági miniszter korábban kétszázmilliárd forintra becsülte a nyolcvan kilométer hosszú Szekszárd-Pécs szakasz költségeit, ettől távol esnek a kivitelezői ajánlatok. A magántőke bevonásával megvalósuló beruházásra kiírt közbeszerzési eljárásban várhatóan csütörtökön hirdetnek eredményt – olvasható a baranyai napilapban.

Forrás: MTI

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.