Belföld

Krisztus vérét reklámozza az új rend

Prímási Borrendet alapított Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek, Magyarország prímása, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke. A tizenkét fős testület céljául tűzte ki a Kárpát-medence borainak népszerűsítését, valamint a kulturált borfog

Erdő Péter bíboros tizenkét neves közéleti személyiséget hívott meg a testületbe. Julius Janus, érsek, apostoli nuncius, Baldauf László, a CBA elnöke, Béres József, a Béres Zrt. elnöke, Csányi Sándor, az OTP elnök-vezérigazgatója, Csizmadia László, a Kereskedelmi és Vendéglátóipari Főiskola nyugalmazott főigazgatója, Demján Sándor, a TirGránit Zrt. elnöke, báró Gelsey Vilmos, a Richter Gedeon Nyrt. igazgatótanácsának elnöke, Kovács Árpád, az Állami Számvevőszlk elnöke, Lomnici Zoltán, a Legfelsőbb Bíróság elnöke, Pálvölgyi Mátyás, a Geberali-Providencia Zrt. vezérigazgatója, Tarsoly Csaba, a QUAESTOR Zrt. elnöke-vezérigazgatója és Vizi E. Szilveszter, a Magyat Tudományos Akadémia elnöke foglalnak helyet a Prímási Borrendben.

A borrend megalapítása mellett, Erdő Péter a "Vinum Primatis", vagyis a "Prímás bora" márkavédjegy életre hívásával kívánja népszerűsíteni a minőségi magyar bort. A nemrégiben alakult Vinum Primatis Borászati Zrt. tevékenysége nemcsak a borok forgalmazása lesz, hanem a Prímási Borrend működési hátterének biztosítása is, hangzott el pénteken. Az új cégben a Questor Zrt. és a Mátyás-templom kulturális központja, az Incoronata a tulajdonos.

Neves szakemberek döntése nyomán egy Tokaji 6 puttonyos aszú és egy Egri Cabernet Franc az első két bor, mely viselheti a "Vinum Primatis" címet. A Szent Orbán napi bormustrán, május 25-én, újabb fehér és vörös borok kaphatják meg a Prímás Bora márkavédjegyet.

Forrás: Független Hírügynökség

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.