2025. december 29. - Tamás, Tamara

Egymilliárd tonnányi olajat találtak

Hatalmas és jó minőségű olajmezőt találtak Kínában, jelentette be a CNPC kínai nemzeti olajvállalat. Erről pénteken adott hírt a Beijing News című angol nyelvű kínai napilap.
2007. május 4. péntek 16:12 - Hírextra
Az olajmező az észak-kínai Bohaj-öbölhöz közel fekszik, és kínai bejelentések szerint bizonyíthatóan 405 millió tonna jó minőségű kőolajat tartalmaz, de a kitermelhető olaj mennyisége elérheti akár az 1 milliárd tonnát is.

Nyugati olajszakértők felhívják a figyelmet, hogy a gazdaságosan kitermelhető olajtartalékokat nyugaton szigorúbb kritériumok alapján szokták megbecsülni, mint Kínában, ezért a kínai adatok magasabbak szoktak lenni.

Kína a világ második legnagyobb olajfelhasználója, és jelentős importőr.Tavaly Kína az olajszükségletének csaknem felét, 47 százalékát importálta, ez 145 millió tonna nyersolaj. Idén a kínai nyersolajimport várhatóan 10 százalékkal emelkedni fog, 160 millió tonna lesz, amely az olajfelhasználásnak csaknem a felét fogja kitenni.
Forrás: Független Hírügynökség
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Legfrissebb hírek
Legolvasottabb hírek
Legfrissebb írásaink
Legolvasottabb írásaink
Szavazás Külföld témában
Mit várhatunk Joe Biden elnökségétől?
Visszatér a józan ész a Fehér Házba
Újra jön a neoliberalizmus
Semmi nem változik
Biden megbuktatja az európai féldemokráciákat
ÁLLÍTSA BE A DÁTUMOT ÉS MEGTUDJA MI TÖRTÉNT AZNAP A VILÁGBAN
A HírExtra különleges időgépével nem csupán egyetlen hírre, de az adott nap teljes híranyagára rátalálhat, az oldal fennállása óta.
Dátum: - - Idő: -
FOTÓTÁR
Felkapcsolták a margitszigeti futókör LED-világítását