Orbán Magyarország hitelességét akarja visszaállítani Brüsszelben
Újjá kívánja építeni Magyarország szavahihetőségét Brüsszelben a Fidesz - Magyar Polgári Szövetség - hangoztatta Orbán Viktor elnök szerdai sajtótájékoztatóján a belga fővárosban, ahol a párt elnöksége az Európai Néppárt frakcióvezetőjének meghívására tes
2007. május 2. szerda 16:37 - Hírextra
- Magyarországnak arra van szüksége, hogy Brüsszelben szavahihető partnerként, komolyan veendő tárgyalófélként tekintsenek rá... - jelentette ki. - Ezért vagyunk jó időpontban Brüsszelben, hogy megpróbáljuk a magunk eszközeivel és kapcsolatrendszerén keresztül Magyarország szavahihetőségét újjáépíteni.
Orbán szerint Magyarországnak el kell köteleznie magát a közös uniós energiapolitika mielőbbi megteremtése mellett, és a küszöbönálló schengeni csatlakozással érdeke a közös bevándorlási politika megalkotása is.