2025. december 26. - Karácsony, István

Lelőttek egy iráni gépet?

Jemeni katonai egységek lelőttek egy külföldi (helyi lap szerint iráni) pilóta nélküli felderítő repülőgépet Hadramautban, az ország déli részén - jelentették be a jemeni hatóságok szerdán.
2007. március 28. szerda 19:56 - Hírextra
Egy kormányhivatalnok közlése szerint a repülőt kedden lőtték le, de több információt nem kívánt közölni az üggyel kapcsolatban. Az Ahbár al-Jaum kormányközeli lap biztonsági forrásokból úgy tudja, hogy a gép iráni volt.

Jemen azzal vádolta Iránt a hónap elején, hogy támogatja a síita muzulmán lázadókat, akik több mint két hónapja harcolnak a kormány erői ellen. A lázadók vezére, Jahja al-Húszi a vádakat visszautasította.

Jemen, amely az al-Kaida nemzetközi terrorszervezet vezérének, Oszama bin Ladennek a szülőhazája, a 2001. szeptember 11-i merényletek után csatlakozott az Egyesült Államok terrorellenes háborújához. Húszi támogatói nem állnak kapcsolatban az al-Kaidával.

Forrás: MTI
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Legfrissebb hírek
Legolvasottabb hírek
Legfrissebb írásaink
Legolvasottabb írásaink
Szavazás Külföld témában
Mit várhatunk Joe Biden elnökségétől?
Visszatér a józan ész a Fehér Házba
Újra jön a neoliberalizmus
Semmi nem változik
Biden megbuktatja az európai féldemokráciákat
ÁLLÍTSA BE A DÁTUMOT ÉS MEGTUDJA MI TÖRTÉNT AZNAP A VILÁGBAN
A HírExtra különleges időgépével nem csupán egyetlen hírre, de az adott nap teljes híranyagára rátalálhat, az oldal fennállása óta.
Dátum: - - Idő: -
FOTÓTÁR
Felkapcsolták a margitszigeti futókör LED-világítását