2024. május 2. - Zsigmond

Talmácsi az utolsó

Talmácsi Gábor a 17., vagyis az utolsó helyen végzett a gyorsaságimotoros-világbajnokság Katalán Nagydíján, a MotoGP géposztály vasárnapi versenyén.
2009. június 14. vasárnap 16:08 - HírExtra
A magyar pilóta, aki péntek délelőtt írt alá új csapatához, a Scot Racing Teamhez, 800 kcm-es Hondával életében először - s első közép-európai versenyzőként - rajtolhatott a királykategóriában GP-viadalon. Jól kezdett, de érezhető volt a rutintalansága és érthető az óvatossága, ennél fogva csakis az lehetett a célja, hogy végigmenjen a pályán. Ez sikerült neki, miközben megelőzni senkit sem tudott.

Talmácsi tavaly még a 125 kcm-esek között versenyzett - ebben a géposztályban lett 2007-ben világbajnok -, a mostani szezont pedig a 250 kcm-esek között kezdte, ám május 25-én a második motor hiánya és a médiajogok átruházásával kapcsolatos vita miatt szakított a Balatonring Teammel.