2024. július 18. - Frigyes

Teljes a magyar atlétikai csapat

Ötvennyolc versenyzőt nevezett a Magyar Atlétikai Szövetség (MASZ) a jövő pénteken kezdődő római Európa-bajnokságra.
2024. május 31. péntek 10:38 - HírExtra

A rekordnagyságú csapatban a sprint-, illetve gátfutók képviseltetik magukat a legnagyobb számban (23), illetve sok fiatal kap bizonyítási lehetőséget. A legjobb hazai atléták mindegyike indul Rómában, így a kétszeres világbajnoki bronzérmes kalapácsvető Halász Bence, az Eb-második Kozák Luca (100 gát), a múlt vasárnap 100-on és 200-on is országos csúcsot futott Takács Boglárka, a fedett vb-n ötödik Molnár Attila (400 m), valamint gyaloglásban az Eb-bronzérmes Madarász Viktória.
    
Az Eb fontos állomás a párizsi olimpia előtt, így a szövetség honlapja szerint erős mezőnyre lehet számítani.
    
A MASZ összegzése alapján a 2014-es zürichi Eb óta több mint duplájára nőtt az Eb-n induló atléták száma, akkor 25 fős volt a magyar csapat. (2018 - Berlin: 33, 2016 - Amszterdam: 32). A legutóbbi Európa-bajnokságon, 2022-ben pedig 46 magyar indult Münchenben, ehhez képest Rómában 13-mal több versenyző lesz.  
    
    A magyar csapat:
    férfiak:
200 m: Wahl Zoltán
400 m: Molnár Attila, Wahl Zoltán
800 m: Vindics Balázs, Huller Dániel
110 m gát: Szeles Bálint, Eszes Dániel
400 m gát: Bánóczy Árpád
3000 m akadály: Palkovits István
magasugrás: Jankovics Dániel, Bakosi Péter
diszkoszvetés: Szikszai Róbert
kalapácsvetés: Halász Bence, Varga Donát, Rába Dániel
gerelyhajítás: Herczeg György, Rivasz-Tóth Norbert
félmaraton: Szemerei Levente
20 km gyaloglás: Helebrandt Máté, Venyercsán Bence, Tóth Norbert
tízpróba: Gálpál Zsombor
4x400 m: Enyingi Patrik, Huller Dániel, Molnár Attila, Steigerwald Ernő, Városi Roland, Wahl Zoltán
    nők:
100 m: Takács Boglárka
200 m: Takács Boglárka, Sulyán Alexa
800 m: Kéri Bianka
5000 m: Wagner-Gyürkés Viktória, Vindics-Tóth Lili Anna
10 000 m: Böhm Lilla
100 m gát: Kozák Luca, Tóth Anna, Kerekes Gréta
400 m gát: Mátó Sára, Molnár Janka
3000 m akadály: Urbán Zita
magasugrás: Fekete Fédra
rúdugrás: Klekner Hanga
távolugrás: Bánhidi-Farkas Petra, Lesti Diana
súlylökés: Veiland Violetta, Beregszászi Renáta
diszkoszvetés: Kerekes Dóra
kalapácsvetés: Gyurátz Réka
gerelyhajítás: Diósi-Moravcsik Angéla, Bogdán Annabella
félmaraton: Szabó Nóra
20 km gyaloglás: Madarász Viktória, Récsei Rita, Spiller Tiziana
hétpróba: Krizsán Xénia, Nemes Rita, Szűcs Szabina
4x100 m: Csóti Jusztina, Kerekes Gréta, Kocsis Anna Luca, Kozák Luca, Sulyán Alexa, Takács Boglárka
4x400 m: Kriszt Sarolta, Mátó Sára, Molnár Janka, Rapai Fanni, Simon Virág
    Nem utazó tartalékok:
Nádházi Evelin (4x400 m)
Füleki Dorottya (4x400 m)
Nadj Levente (4x400 m)
 

Forrás: MTI
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Legfrissebb hírek
Legolvasottabb hírek
Legfrissebb írásaink
Legolvasottabb írásaink
Szavazás Sport témában
Kijutunk-e a labdarugó világbajnokságra?
Igen
Nem
ÁLLÍTSA BE A DÁTUMOT ÉS MEGTUDJA MI TÖRTÉNT AZNAP A VILÁGBAN
A HírExtra különleges időgépével nem csupán egyetlen hírre, de az adott nap teljes híranyagára rátalálhat, az oldal fennállása óta.
Dátum: - - Idő: -
FOTÓTÁR
Felkapcsolták a margitszigeti futókör LED-világítását