2019. december 12. - Gabriella

Minden az EB-selejtezőkről

Csütörtöktől jövő keddig ötven mérkőzést rendeznek az Európa-bajnoki selejtezősorozatban, melyben nagyon nehéz helyzetbe kerülhet a Nemzetek Ligája két döntőse, a győztes portugál és a második holland válogatott.
2019. szeptember 4. szerda 13:03 - HírExtra
 

Egyik gárda sem rajtolt fényesen, az Európa-bajnok Portugália két döntetlent ért el, míg az előző vb-ről és Eb-ről lemaradt Hollandia egyszer nyert, egyszer pedig kikapott márciusban. Előbbi szombaton Szerbiába, kedden Litvániába látogat, és ha bármelyik találkozón pontokat veszít, komoly hátrányba kerül. A belgrádi vereség pedig már-már reménytelen helyzetbe hozná, mivel az éllovas ukránoknak már jelenleg is tíz pontjuk van, míg a szerbek sikerükkel öt ponttal előznék meg a portugálokat.

A hollandok sem állnak jobban, csoportjukban az északírek négy, míg a németek három találkozó után százszázalékosak, így ha az Oranje pénteken kikap Hamburgban, akkor a hátránya hasonlóképpen tetemessé válik. A csoportban hétfőn is rangadót rendeznek, akkor a németek Belfastban lépnek pályára.

Az északír és a német mellett további öt együttes százszázalékos: ha Anglia, Spanyolország, Lengyelország, Belgium és Olaszország megőrzi hibátlan mérlegét a soron következő két meccsén, szinte már a kontinensviadalon érezheti magát.

A csoport:
szombat:
Koszovó-Csehország, Pristina 15.00
Anglia-Bulgária, London 18.00

kedd:
Montenegró-Csehország, Podgorica 20.45
Anglia-Koszovó, Southampton 20.45

A csoport állása:

1. Anglia 6 pont/2 mérkőzés,
2. Csehország 6/3,
3. Koszovó 5/3,
4. Montenegró 2/4,
5. Bulgária 2/4

B csoport:
szombat:
Litvánia-Ukrajna, Vilnius 18.00
Szerbia-Portugália, Belgrád 20.45

kedd:
Luxemburg-Szerbia, Luxembourg 20.45
Litvánia-Portugália, Vilnius 20.45

A csoport állása:

1. Ukrajna 10 pont/4 mérkőzés,
2. Luxemburg 4/4 (4-5),
3. Szerbia 4/3 (5-7),
4. Portugália 2/2,
5. Litvánia 1/3

C csoport:
péntek:
Észtország-Fehéroroszország, Tallinn 18.00
Németország-Hollandia, Hamburg 20.45

hétfő:
Észak-Írország - Németország, Belfast 20.45
Észtország-Hollandia, Tallinn 20.45

A csoport állása:

1. Észak-Írország 12 pont/4 mérkőzés,
2. Németország 9/3,
3. Hollandia 3/2,
4. Fehéroroszország 0/4 (1-9),
5. Észtország 0/3 (1-12)

D csoport:
csütörtök:
Írország-Svájc, Dublin 20.45
Gibraltár-Dánia, Gibraltár 20.45

vasárnap:
Svájc-Gibraltár, Sion 18.00
Georgia-Dánia, Tbiliszi 18.00

A csoport állása:


1. Írország 10 pont/4 mérkőzés,
2. Dánia 5/3,
3. Svájc 4/2,
4. Georgia 3/4,
5. Gibraltár 0/3

E csoport:
péntek:
Wales-Azerbajdzsán, Cardiff 20.45
Szlovákia-Horvátország, Trnava 20.45

hétfő:
Azerbajdzsán-Horvátország, Baku 18.00
Magyarország-Szlovákia, Groupama Aréna 20.45

A csoport állása:

1. Magyarország 4 3 - 1 6- 4 9 pont
2. Szlovákia 3 2 - 1 7- 2 6
3. Horvátország 3 2 - 1 5- 4 6
4. Wales 3 1 - 2 2- 3 3
5. Azerbajdzsán 3 - - 3 3-10 0

F csoport:
csütörtök:
Románia-Spanyolország, Bukarest 20.45
Norvégia-Málta, Oslo 20.45
Feröer-szigetek - Svédország, Torshavn 20.45

vasárnap:
Románia-Málta, Ploiesti 18.00
Svédország-Norvégia, Solna 20.45
Spanyolország - Feröer-szigetek, Gijón 20.45

A csoport állása:

1. Spanyolország 12 pont,
2. Svédország 7,
3. Románia 7,
4. Norvégia 5,
5. Málta 3,
6. Feröer-szigetek 0

G csoport:
csütörtök:
Izrael - Észak-Macedónia, Beer-Seva 20.45

péntek:
Szlovénia-Lengyelország, Ljubljana 20.45
Ausztria-Lettország, Salzburg 20.45

hétfő:
Szlovénia-Izrael, Ljubljana 20.45
Lengyelország-Ausztria, Varsó 20.45
Lettország - Észak-Macedónia, Riga 20.45

A csoport állása:

1. Lengyelország 12 pont,
2. Izrael 7,
3. Ausztria 6,
4. Szlovénia 5,
5. Észak-Macedónia 4,
6. Lettország 0

H csoport:
szombat:
Izland-Moldova, Reykjavik 18.00
Törökország-Andorra, Isztambul 20.45
Franciaország-Albánia, Saint-Denis 20.45

kedd:
Moldova-Törökország, Chisinau 20.45
Franciaország-Andorra, Saint-Denis 20.45
Albánia-Izland, Elbasan 20.45

A csoport állása:

1. Franciaország 9 (12-3),
2. Törökország 9 (9-2),
3. Izland 9 (5-5),
4. Albánia 6,
. Moldova 3,
6. Andorra 0

I csoport:
péntek:
Ciprus-Kazahsztán, Nicosia 18.00
Skócia-Oroszország, Glasgow 20.45
San Marino-Belgium, Serravalle 20.45

hétfő:
Skócia-Belgium, Glasgow 20.45
San Marino-Ciprus, Serravalle 20.45
Oroszország-Kazahsztán, Kalinyingrád 20.45

A csoport állása:


1. Belgium 12 pont,
2. Oroszország 9,
3. Kazahsztán 6 (7-7),
4. Skócia 6 (4-7),
5. Ciprus 3,
6. San Marino 0

J csoport:
csütörtök:
Örményország-Olaszország, Jereván 18.00
Finnország-Görögország, Tampere 20.45
Bosznia-Hercegovina - Liechtenstein, Zenica 20.45

vasárnap:
Örményország - Bosznia-Hercegovina, Jereván 15.00
Görögország-Liechtenstein, Athén 20.45
Finnország-Olaszország, Tampere 20.45

A csoport állása:


1. Olaszország 12 pont,
2. Finnország 9,
3. Örményország 6,
4. Görögország 4 (6-8),
5. Bosznia-Hercegovina 4 (5-7),
6. Liechtenstein 0
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Legfrissebb hírek
Legolvasottabb hírek
Legfrissebb írásaink
Legolvasottabb írásaink
Szavazás Sport témában
Kijutunk-e a labdarugó világbajnokságra?
Igen
Nem
ÁLLÍTSA BE A DÁTUMOT ÉS MEGTUDJA MI TÖRTÉNT AZNAP A VILÁGBAN
A HírExtra különleges időgépével nem csupán egyetlen hírre, de az adott nap teljes híranyagára rátalálhat, az oldal fennállása óta.
Dátum: - - Idő: -
FOTÓTÁR
Felkapcsolták a margitszigeti futókör LED-világítását