2024. május 17. - Paszkál

Kézilabda: legyőztük a törököket

A magyar női kézilabda-válogatott magabiztos győzelmet aratott a török csapat felett a Telenor Kupa csütörtöki, első fordulójában Kisvárdán.
2010. augusztus 26. csütörtök 21:37 - HírExtra
Telenor Kupa, 1. forduló:
Magyarország-Törökország 35-17 (16-10)
--------------------------------------
A szeptemberi Világkupára és a decemberi Európa-bajnokságra készülő magyar válogatott nehezen lendült bele, a törökök a 12. percben még 8-6-ra felzárkóztak, ám utána beindult a hazai henger, és pillanatok alatt 13-6 lett az állás. A csapatmunka ekkor remek volt, ezt bizonyítja, hogy az első félidőben dobott 16 gólon kilencen osztoztak, míg a vendégeknél gyakorlatilag csak Iskenderroglu jelentette veszélyt.

A 35. percben kétszámjegyű lett a különbség (21-11), és a folytatásban sem volt azonos súlycsoportban a két csapat. A magyarok a látvánnyal is törődtek, miközben a védekezés sem lazult fel: a törökök 19 perc alatt csak kétszer találtak be.

Az erőviszonyok és a csütörtöki eredmények alapján várhatóan a szombati magyar-horvát találkozón dől el a kupa sorsa.