2024. május 6. - Ivett, Frida

Újabb magyar győzelem a vizilabda Világligán

Harmadik mérkőzésén a harmadik győzelmét aratta a magyar válogatott a női vízilabda Világliga európai 2-es csoportjának budapesti selejtezőkörében: Petrovics Mátyás alakulata szombaton négy góllal verte az olaszokat.
2010. június 12. szombat 21:02 - HírExtra
Az első hely vasárnap dől el, amikor a németek ellen "csak" büntetőkkel győztes és ezért második helyezett hazai csapat a százszázalékos oroszokkal mérkőzik.

Eredmény:

Magyarország-Olaszország 13-9 (3-1, 2-2, 3-3, 5-3)

magyar góldobók: Tóth Ildikó 3, Szűcs Gabriella, Keszthelyi Rita, Kisteleki Dóra, Bujka Barbara 2-2, Jancsó Patrícia, Valkai Ágnes 1-1

A Szőnyi úton zajló torna negyedik napján a magyarok az első negyedben kétgólos előnyhöz jutottak, ezt őrizték a második és harmadik szakaszban, majd a záró felvonásban szép lövésekkel növelték a különbséget 12-6-ig. A hajrában az olaszok egymás után többször kerültek emberelőnybe, ennek köszönhetően valamit faragtak hátrányukból.

A nap másik mérkőzésén:

Oroszország - Nagy-Britannia 17-7 (4-2, 4-2, 4-2, 5-1)

Magyarország–Németország 9-6 (0-2, 2-1, 4-1, 0-2, 3-0) – büntetőkkel
Oroszország-Olaszország 11-4 (1-1, 3-1, 5-1, 2-1)

Az állás négy nap után: 1. Oroszország 9 pont/3 mérkőzés, 2. Magyarország 8/3, 3. Németország 4/3, 4. Nagy-Britannia 3/3, 5. Olaszország 0/4

A további program:

vasárnap:
Németország – Nagy-Britannia 10 ó
Magyarország-Oroszország 11:30 ó

A második kvalifikáló kör meccseit a kvintett tagjai az olaszországi Messinában játsszák majd a jövő héten, szerdától vasárnapig, s a két torna eredményeinek összesítésével alakul ki a végső sorrend. Az úgynevezett Szuperdöntőbe, amelyet a kaliforniai San Diegóban rendeznek meg június utolsó és július első napjaiban a nyolc legsikeresebben selejtező gárda részvételével, a magyarok európai csoportjából az első két helyezett juthat el.