2024. május 2. - Zsigmond

Arattak a magyarok

A leghosszabb távon Kucsera Gábor, Vajda Attila és Kovács Katalin nyerte az egyes küzdelmeket a szegedi Maty-éren zajló kajak-kenu HP Kupa válogatóversenyen.
2009. június 20. szombat 07:16 - HírExtra
A péntek délutáni döntőkben az ezen a távon olimpiai bajnok kenus Vajda, valamint a kajakos Kovács is fölényes győzelmet aratott - utóbbi versengésben Benedek Dalma csak ötödik lett, Janics Natasa pedig lekéste a rajtot -, míg a délelőtti elő-, majd középfutamból egyformán másodikként továbbjutó kajakos Kucsera nagy küzdelemben utasította maga mögé riválisait.

A vasárnapig tartó HP Kupa - a Storcz Botond szövetségi kapitány által meghirdetett szabályok szerint - az olimpiai távú egyes és páros számok esetében egyaránt kvalifikál a jövő heti, brandenburgi Európa-bajnokságra és az augusztusi, dartmouth-i vb-re, a nem ötkarikás számokban pedig a kontinensviadalra. Az 1000 m férfi K-1 és C-1 olimpiai szám, a női K-1 nem.