Belföld

Szent-Iványi nem gyáva

Az elmúlt hetekben az MDF politikusai "értelmezhetetlen" kijelentéseket tettek, s az SZDSZ által kezdeményezett EP-listavezetői vita kapcsán arról beszéltek, hogy az ő képviselőjükkel a szabad demokraták nem mernek vitázni.

Az SZDSZ európai parlamenti (EP) listavezetője a párt XIII. kerületi szervezete által rendezett Európa-napon kijelentette: pénteken az MDF-esektől konkrét felkérést kapott, amire szombaton úgy válaszolt, hogy készen áll a vitára, és örül annak, hogy európai politikai kérdések is szóba kerülnek a kampány során, mert eddig a pártok elsősorban belpolitikai problémákat vetettek fel.

A liberális képviselőjelölt azt mondta, kíváncsi arra, hogy az MDF-esek hogyan oldják fel listavezetőjük, Bokros Lajos gazdaságfilozófiai elképzelései és a politikusaik kijelentései közötti ellentétet. Leszögezte: a vitának egyébként akkor látja valódi értelmét, ha azon mind a négy parlamenti párt listavezetője részt vesz, továbbá megfelelő nyilvánosságot kap.

Forrás: MTI

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.