2024. április 26. - Ervin

Rövidtávon versenyeztek a legjobbak

A férfiaknál Major József, a nőknél pedig a címvédő Halász Annamária nyerte a 10 km futásból, 40 km kerékpározásból, majd újabb 5 km futásból álló, Orfűn rendezett rövidtávú duatlon országos bajnokságot.
2009. május 9. szombat 23:49 - HírExtra
Czencz Péter, a hazai szövetség (MTSZ) főtitkára szerint nem véletlen, hogy a triatlon Ironman-versenyeken edződött Major győzött, ugyanis a szervezők igazán embert próbáló, sok emelkedővel tarkított pályát alakítottak ki, ráadásul nagy melegben kellett teljesítenie a távot a mintegy 250 indulónak.

A felnőtteknek ez a verseny volt a válogató a május végi, budapesti duatlon Európa-bajnokságra: mindkét nemnél a legjobb négy kvalifikálta magát az eseményre.
Az MTSZ elnöksége jövő szerdán hagyja jóvá az indulók névsorát.