2024. május 5. - Györgyi

Elődöntőben a magyar lányok

Az utolsó középdöntős forduló eredményeitől függetlenül bejutott a Győr a női kézilabda Bajnokok Ligája elődöntőjébe.
2009. március 15. vasárnap 19:30 - HírExtra
Női BL, középdöntő, II. csoport, 5. forduló:
Győri Audi ETO KC-Krim Ljubljana (szlovén) 34-33 (19-13)

A két csapat első, február 7-i összecsapásán a Győr 35-31-re nyert a szlovén fővárosban. A ljubljanai alakulatból ezúttal hiányzott az éppen az ETO ellen megsérült Triffa, de így is maradt magyar légiós a volt győri Mörtel személyében.

A vendégek a 3. percig vezettek, majd Vérten vezérletével fordított a továbbjutásért játszó Győr. Az orosz világbajnok Bodnyeva fejbe lőtte Pálingert, ám a kiváló kapus tudta folytatni a játékot.

Beindult a hazai henger, és 7-5 után 14-6-ra elhúzott a Győr. A támadások gördülékenyek és ami még ennél is fontosabb, eredményesek voltak. A vendégeken azonban segítettek a cserék, sorozatban négyszer találtak a kapuba, ám a folytatásban a szünetig visszaállt a megnyugtató különbség.

A fordulást követően remekül nyitott a Ljubljana, felzárkózott 20-17-re. Felváltva estek a gólok, a magyar bajnok pocsékul védekezett ebben a szakaszban, a támadások viszont emberhátrányban is célba értek. A 40. percben 24-23-ra módosult az állás a sok eladott labda miatt. Pálinger helyett Herr állt be, de ő sem segített. A 47. percben egyenlített a Krim (29-29), Konkoly Csaba vezetőedző azonnal időt kért.

A vendégeknél Bodnyeva nem ismert lehetetlent, ő tartotta a lelket a többiekben. A Ljubljana emberhátrányba került, de nem tört meg, pedig Görbicz két büntetőt is értékesített.

Az utolsó percben Pálinger ziccert fogott kézzel, noha a rivális lökés miatt hétméterest érdemelt volna...
A Győr jövő szombaton a román Oltchim Valceát fogadja.