2024. április 26. - Ervin

Középdöntőben a kézis lányok!

Bejutott a középdöntőbe a magyar női kézilabda-válogatott a macedóniai Európa-bajnokságon, miután nagy csatában nyert a francia csapat ellen.
2008. december 8. hétfő 06:19 - Hírextra
3. forduló:

A csoport:

Magyarország-Franciaország 29-26 (15-14)
----------------------------------------
gól: Görbicz 9, Tomori, Vincze 4-4, Bulath, Szamoránsky 3-3, Szűcs, Kovacsicz 2-2, Szucsánszki, Hornyák 1-1, illetve Kamto 7, Tounkara 6, Spincer 4, Pineau, Dembele 3-3, Ayglon, Baudouin, Limal 1-1

Egyszerű volt a képlet: a magyaroknak pontot kellett szerezniük a franciák ellen, máskülönben nem jutottak volna a 12-es középdöntőbe.

A franciák két gyors góllal lépéselőnybe kerültek, és ezt tudták tartani. A védelem nem állt össze, könnyedén lehetett lövőhelyzethez jutni. Főleg Tounkara sziporkázott. A 30. születésnapját szombaton ünnepelt Pálinger egyetlen labdát sem fogott, így a 12. percben Herr váltotta fel, aki három védéssel mutatkozott be. A váltás jót tett, negyedóra elteltével Tomori triplájával 8-7 lett. Nem váratott sokáig a francia időkérés.

Görbicz is egyre inkább feljavult, és már nem csak a büntetőket értékesítette, hanem az átlövésekből is betalált. Emberhátrányban is megmaradt a 2-3 gólos különbség, ám ahogy felpörögtek a francia cserék, a 26. percben 13-13 lett az állás. Ekkor Imre Vilmos kért időt, és végül sikerült minimális előnnyel pihenőre vonulni.

Herr rossz ütemű kirohanása és kiállítása vezette be a második félidőt, a létszámfölényben pedig visszavette a vezetést a rivális. A magyarok hét perc után dobtak először gólt a fordulást követően, csak éppen közben ötöt kaptak. Pálingert közben fejen dobták, le kellett cserélni. A büntetéséből visszatérő Herr megint remekelt, Szűcs pedig duplázott (19-19). Görbicz 7 méterest rontott ekkor. Hosszú gólcsend következett, amelyet Bulath bombája tört meg.

A kapufák a magyarokkal voltak, és az 52. percben 25-22-nél a franciák időt kértek, majd Görbicz ismét büntetőt hibázott. Herr változatlanul bravúrokat mutatott be, nem volt esélyük a franciáknak, és így kiestek.

A magyarok a mostani sikerükkel magukkal vitték a románok elleni 27-21-es vereséget és a dánokkal szembeni 26-26-os döntetlent.

Imre Vilmos szövetségi kapitány:

"Borzasztóan erős csoportból sikerült a továbbjutás. Fordulatos, nehéz meccsen vagyunk túl. Most mentálisan erősebbek voltunk, mint a franciák. Sokan hozzátettek a sikerhez, igazi csapatmunka volt. Sokat kellett cserélni, mert számítottunk rá, hogy a franciák diktálják majd az iramot, és fontos volt, hogy frissebbek maradjunk a hajrára. Herr volt a legjobb most, és azért került ezúttal a csapatba Pálinger mellé, mert az októberi Világkupán remekül védett a franciák ellen."

A középdöntő első fordulóját kedden rendezik Ohridban, az első ellenfél Ukrajna lesz.

A kvartett másik mérkőzésén:
Románia-Dánia 27-25 (10-13)

A végeredmény: 1. Románia 6 pont, 2. Dánia 3 (75-76), 3. Magyarország 3 (76-79), 4. Franciaország 0

Dánia-Ukrajna 20:15

Az állás: 1. Románia 4 pont, 2. Norvégia 3, 3. Spanyolország 2, 4. Dánia 1 (51-53), 5. Magyarország 1 (47-53), 6. Ukrajna 1 (44-57)

Macedónia-Fehéroroszország 20:15

Az állás: 1. Németország 4 pont, 2. Oroszország 3, 3. Svédország 2 (40-40), 4. Macedónia 2 (53-54), 5. Fehéroroszország 1, 6. Horvátország 0