2024. április 28. - Valéria

Továbbra is csoportelső

A magyar férfi kézilabda-válogatott továbbra is százszázalékos mérleggel vezeti Európa-bajnoki selejtezős csoportját, miután a negyedik játéknapon nyert Finnország ellen Nyíregyházán.
2008. november 30. vasárnap 16:52 - Hírextra
Eb-selejtező, 4. játéknap:
Magyarország-Finnország 34-15 (17-11)
------------------------------------

A magyar csapat nyerte, a finn pedig elveszítette első három összecsapását a csoportban. A magyarok három alapemberük, Nagy, Eklemovics és Puljezevics sérülése ellenére már csütörtökön is simán, 34-21-re nyertek Finnországban.

Ez utóbbival ellentétben most könnyebben indult a meccs, a 8. percben már 5-2 volt az állás. Fokozatosan nőtt a különbség, majd negyedóra elteltével megtorpantak a hazaiak, és a nyolcgólos előnyből három lett, amely a szünetre megint "meghízott".

A fordulást követően kétszámjegyű lett a különbség (21-11), a finnek negyedóra után lőttek ismét gólt, ám a folytatásban sem okoztak sok gondot Fazekas, illetve Mikler kapusnak.

Az Eb-selejtezők sorozata márciusban folytatódik, ugyanakkor a magyarok csak júniusban lépnek legközelebb pályára, amikor is fogadják a szlovákokat.