2024. május 16. - Mózes, Botond

Férfi kézilabda BL: vereséggel búcsúzott a Szeged

Utolsó, zágrábi Bajnokok Ligája-mérkőzésén kikapott a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata, amely csoportharmadikként a KEK nyolcaddöntőjében folytatja szereplését.
2008. november 22. szombat 19:46 - Hírextra
Eredmény:
férfi BL, H csoport, 6. (utolsó) forduló:
HC Zagreb (horvát)-Pick Szeged 29-25 (14-14)
--------------------------------------------

A két, erősen tartalékos együttes csatáját jobban kezdte a Zagreb, ám 5-3 után a vendégek sorozatban négyszer betaláltak. A hazaiak is felpörögtek, visszavették a vezetést, de Ghionea vezérletével a Szeged sem hagyta magát. Így lett a szünetre döntetlen.

A fordulást követően a Szeged az "öltözőben maradt", öt percig nem dobott gólt. Majd amikor végre betalált, mindjárt kihagyott két büntetőt. Állandósult a horvátok két-három gólos előnye, azután viszont Katzirz belelendült, ennek nyomán pedig a 48. percben 21-21-re módosult az állás.

A végjátékot viszont nem bírta a Szeged, így vereséggel búcsúzott a legrangosabb európai kupától.

Korábban:
Wisla Plock (lengyel) - Rhein-Neckar Löwen (német) 23-37 (9-20)

A végeredmény:
1. Rhein-Neckar Löwen 10 pont
2. Zagreb 10
---------------------------------------
3. Szeged 4
4. Plock 0

A német és a horvát csapat felkerült a 16-os BL-főtáblára, és magával vitte az egymás elleni két eredményt (Zagreb-Löwen 33-33, Löwen-Zagreb 27-27), a Szeged átkerül a KEK nyolcaddöntőjébe, míg a lengyel együttes búcsúzott az európai porondtól.

Korábban:
F csoport:
MKB Veszprém-Haukar Hafnarfjördur (izlandi) 34-25 (16-12)
Zaporizzsja (ukrán) - Flensburg-Handewitt (német) 26-27 (16-15)
1. Flensburg-Handewitt 10 pont
2. Veszprém 8
3. Hafnarfjördur 4
4. Zaporizzsja 2

A Flensburg és a Veszprém bejutott a 16-os középdöntőbe, és vitte magával az egymás elleni két eredményt (Veszprém-Flensburg 29-28, Flensburg-Veszprém 32-29). A Hafnarfjördur átkerült a KEK nyolcaddöntőjébe, míg a Zaporizzsja kiesett.
A középdöntő sorsolását kedden rendezik Bécsben.