2024. március 28. - Gedeon, Johanna

Győr remekül mutatkozott be

Bravúros, 24-21-es győzelemmel kezdte szereplését a női kézilabda Bajnokok Ligájában a Győri Audi ETO KC, amely a macedón Kometal Szkopje otthonából hozta el a fontos két pontot.
2008. november 1. szombat 07:40 - Hírextra
Női BL, A csoport, 1. forduló:
Kometal Szkopje (macedón)-Győri Audi ETO KC 21-24 (10-13)
---------------------------------------------------------
Az első két gólt a hazaiak dobták, de utána megállt a tudományuk, mert nagyon eredményes védekezést mutatott be a Győr, ráadásul Pálinger remekül védett. Támadásban a megszokott módon Görbicz irányított, szenzációsan szolgálta ki társait, és ő maga is sokszor volt eredményes.

A 12. percben, 3-6-nál időt kért a macedónok edzője, de a hazaiak nem tudták megállítani az ETO-hengert. Állandósult a három-négy gólos különbség, amely a szünetig megmaradt.

A második félidőt kifogástalanul kezdte a magyar bajnok, és a 40. percben már 18-12-re vezetett. Újabb időkérést követően azonban hatalmas hajrát nyitott a Szkopje, meg is kezdte a felzárkózást.
 Fokozatosan csökkent a különbség, főleg azért, mert a Győr ebben a szakaszban nem igazán tudott gólt dobni, a kapufát viszont annál többször találták el a magyar együttes játékosai.

A hajrában már csak két góllal vezetett az ETO (19-21, majd 20-22), de végül a Kometal képtelen volt egyenlíteni.
A Győr jövő vasárnap a dán Ikastot fogadja.

Szombaton:
Ikast (dán)-Zvenyigorod (orosz) 16:10 ó

A csoportból az első két helyezett jut a nyolccsapatos középdöntőbe, a harmadik átkerül a KEK a negyeddöntőjébe.