2024. május 9. - Gergely

Talma: arany után bronz

Az idényzáró Valenciai Nagydíjon a magyar motoros a hatodik körben kiesett, ezzel együtt azonban a harmadik lett az összetett vb-pontversenyben. A világbajnoki címet a francia Mike di Meglio, az ezüstöt pedig az olasz Simone Corsi szerezte meg.
2008. október 26. vasárnap 16:30 - Hírextra

A valenciai futamot Corsi nyerte, a spanyol Nicolas Terol lett a második és di Meglio a harmadik.
Talmácsi ezzel megismételte 2005-ös teljesítményét, három esztendeje a KTM-mel szintén a harmadik lett a vb-pontversenyben. A magyar motoros jövőre egy géposztállyal feljebb, a 250 kcm-esek között folytatja.

Valenciában az első helyről rajtoló Talmácsi kiválóan kapta el a startot, és megőrizte vezető pozícióját, mögötte két spanyol, Terol és Sergio Gadea robogott. A második körben azonban négyen is megelőzték a magyart és Corsi került az élre. Egy körrel később Stefan Bradl és Gadea összekoccant és mindketten kiestek. Bradl bukása egyben azt is jelentette, hogy a magyar versenyző bronzérmesnél rosszabb már nem lehetett az idei világbajnokságon.

A 27 éves Talmácsi Apriliája azonban egyre jobban lelassult és húsz körrel a zárás előtt lecsúszott a nyolcadik pozícióba, majd kettővel később kénytelen volt feladni a viadalt, miután el is esett a gépével.

"Nem ilyen befejezést terveztem, de a technika ördöge ismét közbeszólt, mint oly sokszor ebben az évben. Sajnos az első kör végén a célegyenesre fordító kanyarban letört a váltókar. Egy pillanatra megfordult a fejemben, hogy kiállok, hiszen előbb-utóbb esés lehet belőle, gondoltam, de úgy döntöttem, hogy mindent megpróbálok, hiszen a vb-ezüstérem a tét. Sajnos abban a kanyarban, ahol végül elestem, már nem tudtam mit csinálni. Sajnálom, hogy nem sikerült teljessé tennem az éremkollekciómat, de örülök, hogy dobogóra állhatok a díjátadó ceremónián egy ilyen nehéz szezon után is. Holnap megkezdem a 250 köbcentis gyári motor tesztelését, ami ismét hatalmas motiváció. Köszönöm a csapatomnak és a szerelőknek a közös munkát, a szurkolóknak a biztatást és azt a rengeteg szeretet, amit kaptam tőlük. Folyt.köv. jövőre, de már egy kategóriával feljebb..." - nyilatkozta Talmácsi Gábor.

Az élen Corsi és di Meglio küzdött egymással, hol a huszonegy éves olasz, hol pedig a húszesztendős francia került az első helyre. Két körrel a zárás előtt azonban a már világbajnok di Meglio hibázott az egyik kanyarban, s ezzel el is dőlt a verseny végkimenetele.

6. Andrea Iannone (olasz, Aprilia) 41:07.293
A vb-pontverseny végeredménye: 1. Mike di Meglio 264 pont, 2. Simone Corsi 225, 3. TALMÁCSI GÁBOR 206, 4. Stefan Bradl (német, Aprilia) 187, 5. Terol (spanyol, Aprilia) 176, 6. Bradley Smith (német, Aprilia) 150
A 250-es géposztályban az olasz Marco Simoncelli világbajnokhoz méltóan motorozott és nyert. Tóth Imre megállta a helyét, fokozatosan előre törve a 13. helyen ért célba, 3-mal gyarapítva vb-pontjainak a számát. A 9 ponttal az összetett sorrendben a 20. lett a magyar versenyző.

...13. TÓTH IMRE (Aprilia) 45:00.953
A vb-pontverseny végeredménye: 1. Marco Simoncelli 281 pont, 2. Alvaro Bautista 244, 3. Mika Kallio (finn, KTM) 196, 4. Alex Debon (spanyol, Aprilia) 176, 5. Takahasi 167, 6. Hector Barbera (spanyol, Aprilia) 142, ...20. TÓTH IMRE 9
A legerősebb gépek kategóriájában, a MotoGP-ben Casey Stoner a pole pozícióból indulva meglépett a mezőnytől, s végül több mint 3 másodperces előnnyel győzött, idei hatodik GP-elsőségét kiérdemelve. Dani Pedrosa lett a második, míg harmadikként a már a Valenciai Nagydíj előtt világbajnok olasz Valentino Rossi érkezett a célba.