2024. március 28. - Gedeon, Johanna

Vereség Olaszországban

A magyar férfi kosárlabda-válogatott vereséget szenvedett az olaszországi Porto San Giorgióban az Európa-bajnoki selejtező hatodik fordulójában.
2008. szeptember 11. csütörtök 06:21 - Hírextra
Eredmény, A csoport, 6. forduló:
Olaszország-Magyarország 75-68 (26-12, 11-15, 18-22, 20-19)

A legjobb magyar pontszerzők: Németh 19, Kámán 12, Báder 11

Mészáros Lajos együttese - amely augusztusban 68-64-re verte az olaszokat Szolnokon - már a nyitónegyedben tetemes hátrányba került, mivel a 36 éves Sitkuén valamint Némethén kívül nem akadt kiemelkedő teljesítmény. A folytatásban a feljavuló védekezés révén csökkent a különbség, de a tarthatatlan Amoroso miatt a félidőben 37-27 volt az állás.

Fordulás után a vendégek folytatták a felzárkózást, a brillírozó Németh ontotta a kosarakat, így 30 perc elteltével már csak 6 pont volt a távolság (55-49).

Két megnyert negyedet követően az utolsóban Kámán duplájával egyenlített a magyar alakulat (57-57), de a vezetést egy 6-0-s hazai roham miatt nem sikerült átvenni, ráadásul a szombaton, Bulgária ellen győztes kosarat dobó Fodor kipontozódott. Két és fél perccel a vége előtt ismét 10 ponttal megléptek az olaszok, innen pedig már nem volt visszaút.

A magyarok szombaton a szerbeket fogadják Szombathelyen.

A csoport másik mérkőzésén:
Bulgária-Finnország 102-90
A csoport állása: 1. Bulgária 10 pont/6 mérkőzés, 2. Szerbia 9/5, 3. Olaszország 8/6 (423-447), 4. MAGYARORSZÁG 8/6 (418-488), 5. Finnország 7/5