2024. április 29. - Péter

Részletek, eredmények, pontversenyek

A finn Heikki Kovalainen (McLaren-Mercedes) nyerte a Forma-1-es világbajnokság idei 11. futamát, a XXIII. Magyar Nagydíjat.
2008. augusztus 3. vasárnap 21:30 - Hírextra

A 26 éves Kovalainen pályafutása első futamgyőzelmét szerezte meg a mogyoródi pályán.
A világbajnoki pontversenyben továbbra is a brit Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes) vezet, mögötte Ra:ikkönen feljött a második helyre, míg márkatársa, a brazil Felipe Massa lecsúszott a harmadikra.
A viadalon Massa pompásan rajtolt, a harmadik pozícióból megelőzte Kovalainent és Hamiltont is. A brazil végig magabiztosan vezetett, ám három körrel a zárás előtt a Ferrari füstölni kezdett, kénytelen volt feladni a viadalt, s három kör hátránnyal fejezte be a versenyt. Szintén gondban volt a vb-pontversenyben éllovas Hamilton is: a brit versenyző kereke kidurrant a verseny féltávja után, így végül be kellett érnie az ötödik pozícióval.
A rajt után, az első kör végén Massa, Hamilton, Kovalainen, Glock volt a sorrend az élen. Ra:ikkönen egy helyet visszacsúszva csak a hetedik helyen robogott.
A tizedik kör végén változatlan volt a helyzet az élcsoportban: Massa óriási sebességgel hajtotta a Ferrarit, előnye 2 mp volt Hamilton előtt.
A 17. körben kezdődtek meg a kerékcserék: elsőként Massa robogott be a boxutcába. Ezzel - ideiglenesen - Hamilton került az élre. Egy kör erejéig vezette a mezőnyt a brit, utána ő is tankolt.
Féltávnál továbbra is a brazil pilóta vezetett, előnye már 4 mp volt Hamilton előtt. Mögöttük Kovalainen, Glock, a spanyol Fernando Alonso (Renault) és Ra:ikkönen száguldott.
A 40. körben kipukkadt Hamilton bal első kereke. A pilóta nagy nehezen behozta a Mercedest a boxutcába, kereket cseréltek és a tizedik helyre tudott visszajönni.
Tíz körrel a zárás előtt Massa biztosan vezetett, mögött Kovalainen, Glock és Ra:ikkönen következett. Hamilton viszont felkapaszkodott a hatodik pozícióba és keményen támadta az ötödik Alonsót. Ugyanezt tette Ra:ikkönen Glockkal; a finn hevesen rohamozott és megpróbálta befogni a németet. Egyik akció sem járt sikerrel, viszont három körrel a zárás előtt Massa motorja óriási füstfelhőt eresztett a Ferrari leállt, így végül Kovaliainen vitte el a pálmát.