2024. május 6. - Ivett, Frida

Ezüstös női öttusa váltó

Ezüstérmet szerzett a Vörös Zsuzsanna, Gyenesei Leila, Máthé Vivien összeállítású magyar csapat a moszkvai öttusa Európa-bajnokság női váltóversenyében.
2008. július 19. szombat 18:45 - Hírextra

Győzött a litván együttes, míg a dobogó harmadik fokára az oroszok állhattak fel.
"Jól lőttünk, jól úsztunk, jól lovagoltunk és a futásban is megtettük a magunkét. A vívásban a vártnál visszafogottabban szerepeltünk" - értékelt az MTI érdeklődésére Kulcsár Antal szövetségi kapitány.
A szakvezető még elmondta: az élről vágott neki a futásnak a magyar csapat, de a litvánok ezúttal nagyon nagyot nyújtottak. Ezeregyszáz pontot érő produkcióval nyerték meg a zárószámot - és ezzel az egész versenyt -, a második leggyorsabb lengyelek viszont már csak 968 pontot teljesítettek. Ezután kis különbségekkel következtek a további csapatok, a magyarok 916 ponttal fejezték be ezt a tusát.
Eredmények:
női váltó:

-----------

1. Litvánia (Laura Asadauskaite, Donata Rimsaite, Julija Kolegova) 5248 pont
2. Magyarország (Vörös Zsuzsanna, Gyenesei Leila, Máthé Vivien) 5222 (lövészet: 265 kör/1084 pont, vívás: 40 győzelem/41 vereség/796 pont, úszás: 3:00.76 perc/1352 pont, lovaglás: 1074 pont, futás: 15:51 perc/916 pont)
3. Oroszország (Tatyjana Muratova, Jevdokija Grecsisnyikova, Polina Sztrucskova) 5170