2024. május 20. - Bernát, Felícia

Továbbjutottak a portugálok, kiestek a házigazdák

Törökország 2-1-re nyert Svájc ellen a labdarúgó Európa-bajnokság 2. fordulójában az A csoportban. Ezzel eldőlt, hogy a két forduló után százszázalékos, a magyarokkal egy világbajnoki selejtezőcsoportban szereplő portugálok továbbjutottak a csoportból, a
2008. június 11. szerda 23:01 - Hírextra
A csoport, 2. forduló:

Törökország-Svájc 2-1 (1-0)
----------------------------
Bázel, 40 ezer néző, v: Lubos Michel (szlovák)
gól: Sentürk (57.), Arda (92.), illetve Yakin (32.)
sárga lap: Tuncay (31.), Mehmet Aurelio (41.), Balta (48.), illetve Derdiyok (55.)

Svájc:
------
Diego Benaglio - Stephan Lichtsteiner, Patrick Müller, Philippe Senderos, Ludovic Magnin - Valon Behrami, Gökhan Inler, Gelson Fernandes (Ricardo Cabanas, 76.), Tranquillo Barnetta (Johan Vonlanthen, 66.) - Hakan Yakin (Daniel Gygax, 85.) - Eren Derdiyok

Törökország:
------------
Volkan Demirel - Hamit Altintop, Emre Asik, Servet Cetin, Hakan Balta - Gökdeniz Karadeniz (Semih Sentürk, a szünetben), Tumer Metin (Mehmet Topal, a szünetben), Mehmet Aurelio, Arda Turan - Tuncay Sanli, Nihat Kahveci (Kazim Kazim, 85.)

I. félidő:
----------
29. perc: Nihat lőtt be szabadrúgást a jobb oldalról, az alapvonalról a kapu elé, Benaglio kivetődve Arda fejére ütötte a labdát, ahonnan az a kapufára, majd az alapvonalon túlra pattant.
32. perc: Derdiyok futott el a jobb szélen, középre lőtt labdáját két védő is elvétette. A labda megállt egy tócsában és Yakin három méterről az üres kapuba gurította (0-1).

II. félidő:
-----------
57. perc: Nihat baloldali beadása után Sentürk 7 méterről a jobb felső sarokba fejelte a labdát (1-1).
92. perc: Arda tört egyedül előre, befelé cselezte magát, majd 16 méterről a léc alá bombázta a labdát (2-1).

Az első félidőben a svájciak alkalmazkodtak jobban a rendkívüli körülményekhez, a szakadó esőben a vizes füvön egyszer megcsúszó, máskor egy tócsában megálló labda rengeteg váratlan helyzetet teremtett. A svájciak veszélyesebben játszottak ellenfelüknél, a törökök remekül védő kapusuknak köszönhették, hogy nem kerültek nagyobb hátrányba.

A második játékrészben elállt az eső, így már viszonylag normális körülmények között folytatódott a mérkőzés. A törökök egyenlítő gólja után mindkét csapat kitámadott, hiszen a döntetlen egyik gárdának sem volt jó. A kapuk előtt felváltva alakultak ki helyzetek és a törökök a 92. percben megszerezték a győztes gólt a rendkívül izgalmas mérkőzésen. Ezzel az is eldőlt, hogy Portugália bejutott a negyeddöntőbe, a társrendező svájciak pedig kiestek.