2024. április 16. - Csongor

Garázda focidrukkerek büntetései

Az április 12-ei Nyíregyháza-Diósgyőr NB I-es labdarúgó-mérkőzés után garázdaságért elzárásra elítélt vendégszurkolók közül négynek a büntetését enyhítette, kettőjét viszont helybenhagyta a másodfokon eljáró Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Bíróság - közölte
2008. április 23. szerda 17:08 - Hírextra

A jogerős végzést kedden hozta meg a bíróság, s az eljárás alá vont személyek közül a másodrendű és harmadrendű ongai és az ötödrendű ónodi lakos büntetését 50-50-ről 40-40 napra, míg a hatodrendű miskolci lakos büntetését 30-ról 15 napra enyhítette - mondta Nyakó Zsuzsanna.

A bírónő hozzátette: az elsőrendű miskolci és a negyedrendű mályi lakos 40-40 napos elzárását a bíróság helybenhagyta.

A rendbontó szurkolók közül hárman a vendégnézőket elválasztó kordont a kerítésen át bedobták a pályára, egy felrúgta a vasrácsot és úgy próbált bemenni a lelátó szektorába, egy székeket dobált és tört össze a stadion területén, míg egy söröshordót hajított a létesítmény kerítésének.

Az elnökhelyettes-szóvivő tájékoztatása szerint a Szabolcs megyei bíróság enyhítést kérő fellebbezések alapján tárgyalta az ügyet, s egyetértett az elsőfokú Nyíregyházi Városi Bíróság álláspontjával, miszerint az elkövetőkkel szemben indokolt az elzárás alkalmazása.