2024. április 29. - Péter

Talma hatodik

A 125 köbcentiméteres kategóriában vb-címvédő Talmácsi Gábor a hatodik lett a gyorsaságimotoros- világbajnokság harmadik futamán, a Portugál Nagydíjon. A magyar versenyző a kilencedik helyről vághatott neki az estorili GP-nek, a rajt után maradt a kilence
2008. április 13. vasárnap 17:48 - Hírextra
Csakhogy innen már nem sikerült feljebb kapaszkodnia, pontosabban 11 körrel a vége előtt úgy lépett elő negyediknek, hogy bukott az élbolyban motorozó angol Bradley Smith. A vezető hármas azonban nem hibázott, s a nagydíjat a hajrában még gyorsítani tudó, a vb-pontversenyben vezető olasz Simone Corsi nyerte a spanyol Joan Olive előtt, míg a harmadik utóbbi honfitársa, Nicolas Terol lett.

Talmácsi viszont nem tudta megőrizni negyedik helyét, egy háromfős üldözőboly beérte négy körrel a vége előtt, s bár igyekezett a magyar világbajnok, csak apró részsikert tudott elérni azzal, hogy a finisben visszaelőzte egyik riválisát, a francia Mike Di Megliót.

A hatodik helyért tíz pontot kapott Talmácsi Gábor, így három futam után 14 ponttal a 12. a vb-pontversenyben.

...6. Talmácsi Gábor (Aprilia) 41:12.036
A vb-pontverseny állása: 1. Corsi 59 pont, 2. Terol 42, 3. Olive 40,...12. Talmácsi 14

...18. Tóth Imre (Aprilia) 1 kör h.
Az állás: 1. Kallio 57 pont, 2. Mattia Pasini (olasz, Aprilia) 45, 3. Hector Barbera (spanyol, Aprilia) 39,...23. Tóth 1

MotoGP:
-------
1. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 45:53.089 p
2. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) 45:54.906
3. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 46:05.812
Az állás: 1. Lorenzo 61, 2. Pedrosa 61, 3. Rossi 47

A világbajnokság negyedik versenyét a Kínai Nagydíjért május 4-én rendezik Sanghajban.