2024. május 5. - Györgyi

Szávayt elütötte a "Bálna"

A nyolcadik helyen kiemelt Szávay Ágnes két játszmában vereséget szenvedett az amerikai Lindsay Davenporttól a 600 ezer dollár összdíjazású Amelia Island-i női tenisztorna negyeddöntőjében.
2008. április 12. szombat 09:06 - Hírextra
A viadal honlapja szerint az első szettben Szávay 3:3-nál elveszítette saját adogatójátékát. Utána már mindketten hozták a magukét, Davenport 5:4-nél szerválhatott a játszmáért és 0-ra nyerte a játékot, ezzel 38 perc alatt jutott előnyhöz.

A második felvonásban Szávay 1:1-es állásnál veszítette el adogatását, Davenport 3:1-es vezetésénél úgy tűnt, végleg elúszik a mérkőzés, de 15-40-ről sikerült visszajönnie a magyar teniszezőnek és végül megnyerte a szervajátékát (2:3). Ellenfele 4:3-as vezetésénél Szávay 0-ra brékelt (4:4), majd miután "hozta a kötelezőt" (5:4), játszmalabdája volt az egyenlítéshez, de Davenport a döntő pillanatban nem hibázott.

5:5 után Szávay elvesztette az adogatását, de úgy vette vissza az amerikaiét, hogy Davenportnak nem volt meccslabdája.

A rövidítést Davenport egy minibrékkel kezdte és előnyét nemcsak megőrizte, hanem tovább is növelte. 6-3 után az első meccslabdát értékesítve 88 perc alatt megnyerte a mérkőzést.