2024. május 5. - Györgyi

Cornexi: tovább

A Cornexi-Alcoa-AutoBahn bravúros győzelemmel bejutott a női kézilabda EHF Kupa nyolcaddöntőjébe. A székesfehérváriak a 32 között rendezett visszavágón négy góllal nyertek a vendég dán Aalborg ellen.
2007. november 12. hétfő 06:40 - Hírextra

Női EHF Kupa, a 16 közé jutásért, visszavágó:
Cornexi-Alcoa-AutoBahn - Aalborg (dán) 30-26 (15-12)

Továbbjutott: a Cornexi, 56-54-es összesítéssel.

Az első mérkőzésen 28-26-ra nyert a Mehlmann Ibolyával felálló Aalborg, így hatalmas csatára volt kilátás, és ez be is igazolódott. Fej fej mellett haladt a két csapat, de a kis lépéselőny a Cornexinél volt. A 10. percben 6-4, negyedóra elteltével pedig 8-6 volt az állás, de a továbbjutáshoz szükséges háromgólos különbség csak a szünet előtti hajrában alakult ki.

A fordulást követően az Aalborg "az öltözőben maradt", a székesfehérváriak pedig hat góllal elhúztak (22-16). A dánok időt kértek, rendezték soraikat, és felzárkóztak 23-20-ra.

Csakhogy a hazaiak is tudtak még újítani, főleg a támadásban, és a végjátékra 29-24-es előnyt szereztek. Az Aalborg a hajrában mindent megpróbált, sorozatban lőtte a gólokat, azonban nem tudta kicsikarni a továbbjutást.

A Cornexi részéről nagy fegyvertény, hogy búcsúztatta a papíron esélyesebb riválisát.