2026. január 2. - Ábel

Sztrájkolókat írna össze a BKV

Készül a szeptember 4-re tervezett sztrájkra a BKV vezetése, legalábbis ez látszik abból az RTL Klub Híradójának birtokába jutott körlevélből, amelyben a csoportvezetőket megkérik, hogy nyilatkozzanak: sztrájkolnak-e majd, illetve kérdezzék ki beosztottja
2007. augusztus 23. csütörtök 07:20 - Hírextra
A BKV gazdasági vezetése felmérést készít arról, hogy melyik csoportvezető vállal munkát szeptember 4-én. Az ehhez szükséges körlevél megfogalmazása szerint "szóbeli beszélgetés alapján" a csoportvezetőnek azt is meg kell mondania, hogy csoportjából hányan dolgoznak majd a sztrájk idején.

A levél a szakszervezet szerint jogszerűtlen, ezért bírósághoz fordulnak. Nemes Gábor, a Városi Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezeti Szövetségének alelnöke azt mondta, hogy felháborítónak tartják a történteket. Szinte azonnal eldöntötték, hogy bírósághoz fordulnak, a szüksége dokumentumokat még szerdán összegyűjtötték.

Regőczi Miklós, a BKV kommunikációs igazgatója azonban úgy fogalmazott: nem gondolja, hogy ez egyfajta presszionálása a dolgozóknak. Csak a véleményükre kíváncsiak, egyáltalán nem biztosak benne, hogy a BKV dolgozóinak a többsége sztrájkolni akar.

A BKV szerint tehát a levél teljesen jogszerű. Az adatvédelmi ombudsman viszont azt mondja, az adatok kikérése szabálytalan. Péterfalvy Attila adatvédelmi biztos szerint előzetesen nem jogosult a munkáltató igényelni, hogy ki fog részt venni a sztrájkban.
Forrás: FH
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Legfrissebb hírek
Legolvasottabb hírek
Legfrissebb írásaink
Legolvasottabb írásaink
Szavazás Belföld témában
Ön megbuktatná a Fidesz-kormányt?
Igen
Nem
ÁLLÍTSA BE A DÁTUMOT ÉS MEGTUDJA MI TÖRTÉNT AZNAP A VILÁGBAN
A HírExtra különleges időgépével nem csupán egyetlen hírre, de az adott nap teljes híranyagára rátalálhat, az oldal fennállása óta.
Dátum: - - Idő: -
FOTÓTÁR
Felkapcsolták a margitszigeti futókör LED-világítását