Thürmer segítséget kér
Hetven-nyolcvan külföldi baloldali szervezetet kér fel ezekben a napokban a Magyar Kommunista Munkáspárt, hogy tiltakozzanak a kormánynál a szervezet teljes elnökségét a vádlottak padjára ültető eljárás ellen - mondta el Thürmer Gyula pártelnök keddi buda
2007. augusztus 21. kedd 18:26 - Hírextra
"Azt kértük, hogy fejtsék ki véleményüket, ki-ki ezt a saját belátása szerint teszi" írásban, a magyar nagykövetség épülete előtt vagy az Európai Parlamentben - mondta arra a kérdésre válaszolva, pontosan mit tartalmazott a levél, amelyet a kontinens minden kommunista politikai szervezetéhez és más testvérpártok mellett az Orosz Föderáció Kommunista Pártjához is eljuttatnak.
A Fővárosi Bíróság (FB) épülete előtt állva a politikus elmondta, felkérik Fausto Bertinottit, az olasz törvényhozás és az Európai Baloldali Párt elnökét, hogy vesse latba befolyását, míg Francis Wurtzot, az Európai Parlament baloldali frakciójának vezetőjét pedig arra, hogy Brüsszelben hívják fel a figyelmet "a magyarországi állapotokra".
A parlamenten kívüli politikai erő elnöksége ellen azért kezdeményezett nagy nyilvánosság előtt elkövetett rágalmazás miatt eljárást Gatter László, az FB elnöke, mert a testület egy tavalyelőtti közleményében politikainak minősítette a belső ellenzék kizárt tagjainak kizárását megsemmisítő és a pártkongresszus megismétlését elrendelő ítéletét - számol be a híradó.hu.