Fokozottabban bombázzák a Fatah el-Iszlám embereit
A libanoni hadsereg fokozta a Fatah el-Iszlám szélsőséges terroristacsoport bombázását szerdán. A hadsereg körülbelül 10 rakétát lőtt ki percenként az iszlamistákra, akik az ország északi részén lévő palesztin menekülttáborba fészkelték be magukat.
2007. július 25. szerda 15:01 - Hírextra
A május közepe óta folyó összecsapásokban eddig több mint 200 ember halt meg, köztük 118 katona. Az iszlamisták a libanoni kormány ellen harcolnak, amely a szélsőséges csoport tagjait korábban terroristáknak minősítette.
A Fatah el-Iszlám tagjai támadást indítottak a hadsereg ellen, majd elrejtőztek a Tripoli közelében lévő menekülttáborban. A 31 ezer menekült és a harcban részt nem vevő palesztin fegyveresek döntő többsége már elhagyta a tábort. A hadsereg hiába kérte az iszlamisták feleségeit és gyerekeit, hogy ők is távozzanak az ostromlott helyről. A csoport nem adja meg magát, annak ellenére, hogy a hadsereg május óta támadja a bekerített tábort.